Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Неймовірний вечір подарували вболівальника українські стрибуни у висоту – Владислав Лавський та Олег Дорощук вибороли срібло і бронзу, лишивши місце на п’єдесталі тільки для італійської зірки, чемпіона Олімпійських Ігор і світу – Джанмарко Тамбері.

Причому Владислав Лавський, який взагалі вперше змагався на дорослому ЧЄ, здобув срібло з повторенням особистого рекорду – 2,29 і дуже переконливо зазіхнув на позначку олімпійського нормативу. Про перші емоцій дебютанта від блискучого виступу в Римі розпитала журналістка Жорсткої Атлетики.

Владиславе, це твій перший дорослий Чемпіонат Європи, перший фінал і одразу медаль – що у тебе зараз на думці?

Просто вибух емоцій, я дуже переповнений емоціями, і ще не усвідомлюю, що я буду далі робити, але я дуже задоволений що показав найкращий результат сезону. Думаю що міг би взяти і 2,33, але не сьогодні. Залишимо це на потім – стрибну цю висоту обов’язково!

Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Чи думав про медаль, коли їхав сюди?

Я розумів, що якщо стрибати 2,28-2,29, то можна претендувати на медаль. Такі думки були, вони зазвичай до кожного спортсмена лізуть. Але я старався відкинути це максимально, бо не можна себе загнати в такий кут, коли ти думаєш: “Все, я вже виграв”. У мене було таке на Чемпіонаті Європи U-20, коли я пройшов до фіналу і думав: “Все я виграв”. Я тоді їхав другим номером, і якось так перегорів та погано виступив. Після цього я стараюся відкривати такі думки, і бути більш в собі, налаштовуватися що я вийду і покажу свій результат.

Фото: gettyimages.com

Медаллю задоволений, а самим виступом?

Результатом – так. Технічно – не дуже. На висоті 2,22 все могло закінчитися, але слава Богу я подолав цю висоту і зробив все як має бути.

Як вдалося зібратися?

Просто дуже хотів, розслабився максимально – думав просто, що візьму і все.

Чому переніс спробу на 2,33? 

Щоб Тамбері стрибав. Ну і так думав собі: “Перенесу на 2,33, щоб норматив стрибнути і поїхати на Олімпіаду”, це моя мрія!

Тамбері дуже емоційний спортсмен і трибуни його неймовірно підтримували, на тебе це якось вплинуло?

Так, дуже емоційно було, і теж якусь роль зіграло. Я завжди стараюся емоції в собі тримати, а тут  відпустив себе, і це якось відіграло важливу роль, я відкрився і я показав 2,29.

Тамбері дуже щирий, дуже класний – він мені імпонує.

фото: Жорстка Атлетика

В чому для тебе цінність, підняти сьогодні прапор України на “Стадіо Олімпіко”?

Велику цінність несе те, що я виборов медаль не тільки для себе, а я для України зараз це дуже важливо в такий час. Бо наші воїни просто зараз захищають нас від російських ворогів. Я знаю, що  і мій колега Дем’янюк Дмитро спостерігав з окопа, як я стрибаю, виборюю цю медаль – я йому дуже вдячний за те, що він робить, і дуже мене це мотивує. І це теж зіграло роль!

фото: Жорстка Атлетика

Хто тебе сьогодні підтримував на стадіоні?

Звісно мій тренер Валерій Іванович Лебедюк. І ще я постійно згадую свого першого тренера Мирославу Володимирівну Скалоцьку, вона зробила великий внесок в мене. Її вже нема з нами, але я дуже її люблю як людину. Вона людина з великої літери, вона дуже багато в мене вклала сил, емоцій, все що лише могла – вона вкладала. І я думаю сьогодні вона спостерігає за мною і дуже рада.

фото: Жорстка Атлетика

Головне фото: Getty Images


Друзі, також ми запустили благодійний збір для підтримки наших медиків, які щоденно рятують життя бійців на передовій.

Ваша підтримка надзвичайно важлива, і ми підготували для вас дещо особливе! За підсумками збору ми розіграємо ексклюзивний мерч та унікальні сувеніри з ЧЄ!

Разом ми зможемо зробити більше для наших героїв!