У середині червня відшуміла естафета Jukola у Фінляндії. Ми вже писали як це було і які результати показали наші орієнтувальники. Та нарешті додаємо розгорнутий коментар Олександра Кратова.

Koovee – клуб елітних спортсменів, минулого року ви були першими на Jukola і другими на 10Mila цього року. 7 місце – це непоганий результат у топ-10 чи все ж таки розраховували на більше?

“Це, звісно, гарний результат, особливо якщо врахувати масштаб змагань. Чи задоволені? – звісно ні.
За минулі 3 роки ми двічі вигравали цю естафету і один раз були другими (якщо не помиляюсь). Ніяких “совкових” настанов перед стартом на перемогу у нас, звісно, не було, але всередині команди всі чудово розуміли, що потенціал для цього був. І коли не вдалось, було складно радіти навіть цьому непоганому 7-му місцю”.

На першому етапі біг Тім Робертсон і на перших відсічках програвав близько 1,5 хв, а на фініші вже до 30 сек. Не знаєш з чим пов’язано? Була помилка на початку чи навпаки ближче до фінішу “розбігся”?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

“Були помилки, можливо частково розсіювання вплинуло. Перші етапи пробачають невеликі помарки, особливо якщо людина “на ходу” як Тім – по спинам можна відіграти”.

На другому етапі ви втратили найбільше часу. Joni Hirvikallio – новий у вашій команді? Що у нього пішло не так?

“Не знаю, Joni припустився занадто багато помилок. Таке складно виправити, тільки якщо наступний етап проходить дуже потужно. Joni зовсім не нова людина, виграв Jukola у минулому році, досвідчений хлопець, гарний стартер, але, мабуть, не вистачило техніки. У якійсь мірі могли вплинути пізні зміни по етапах у команді”.

На інших етапах хлопці, якщо і відігравали позиції, то відставанні від лідера вдалось скоротити лише тобі й ти покав один з кращих результатів на цьому етапі. Як склався твій етап і наскільки важлива для тебе була ця естафета? За тиждень до цього тобі довелось зійти на КС, наразі краще себе почуваєш?

На сьогодні Jukola один з найважливіших стартів для мене і, звісно, я намагався підійти до нього в оптимальній формі. Та оскільки задовго до естафети впродовж тривалого часу у мене була млявоплинна застуда, то я розумів що пикової форми не буде. Але намагався витиснути максимум з того, що мав.
Після КС відпочивав “агресивно” – навіть Надія з малюком жили окремо щоб я відсипався. У підсумку своїм виступом я цілком задоволений, недивлячись на помарки, показав близький до максимуму результат для мене на той момент. Зараз вже зачно краще, хоча і є деякі незначні прояви застуди.
У минули неділю (23.06) біг фінські відбори – швидкість була вже достатньо пристойна”.

Олександр наразі потрохи ділиться своїм спортивним життям на сторінці fb, завітайте і ви.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів