27-29 вересня 2019 р. місто Лауфен (Швейцарія) приймало етапи Кубка Світу-2019 зі спортивного орієнтування. Всі три дні орієнтувальники змагалися в індивідуальних дисциплінах: 27.09 – середня, 28.09 – спринт нокаут, 29.09 – спринт.

Загалом, на старт вийшли 132 чоловіків та 106 жінки з 25 країн. Також на змаганнях були 39 офіційних представників команд. Від України змагався Руслан Глібов.

У перший день Руслан Глібов посів високе 10-те місце на середній дистанції, яка дуже виснажила нашого спортсмена: “дистанція була важка фізично через захаращеність лісу та останні півтора км “легкої атлетики” давались з останніх сил”.
Кращими у цей день виявились Туве Александерссон (Швеція), Сімона Аберсолд (Швейцарія), Сабін Хаусвірт (Швейцарія) у жінок та Джої Хадорн (Швейцарія), Даніель Хубманн (Швейцарія) та Матрін Регборн (Швеція) у чоловіків.

Наступного дня, 28.09, атлети змагались у новому форматі спринтерської дисципліни – нокаут спринт. Таким чином, найкращі орієнтувальники стартували 4 рази цього дня:

1. кваліфікація, де потрібно було потрапити до найкращих 12 у своїй групі,
  2. чвертьфінал – шість забігів зі загального старту по 6 осіб, де потрібно фінішувати у першій трійці,
  3. півфінал – три забіги зі загального старту по 6 осіб, де вже потрібно пробитися у першу двійку,
  4. фінал – загальний старт для 6 осіб, де вже і розігруються медалі.

На жаль, Руслан Глібов не подолав кваліфікаційний забіг “Біглося не дуже, правильніше казати – не біглося. Ще припустився декількох неприємних помилок по 10-15 сек кожна. Дистанція кваліфікації була на диво цікавою, очікував простішу”.
А вибороли медалі у цьому виді: Туве Александерссон (Швеція), Тереза Янощікова (Чехія), Елена Рус (Швейцарія), у чоловіків другу з двох можливих перемог у нокауті КС виборов Войтек Крал (Чехія), Джої Хадорн та Ральф Стріт вибороли срібло і бронзу відповідно.

У неділю, 29.09 у Швейцарії розіграли комплект нагород на спринтерській дистанції.
У жінок впевнену перемогу виборола Туве Александерссон (Швеція), таким чином не програвши ще жодної індивідуальної дистанції у заліку КС-2019. Елене Рус та Сімона Аберсольд зі Швейцарії посіли друге та третє місця відповідно. У чоловіків кращі результати показали Янік Мічельс (Бельгія), Крістіан Джонес (Велика Британія), Матіас Кібурц (Швейцарія). Руслан Глібов посів 16-е місце, припустившись декількох помилок.

Фінальний етап Кубка Світу відбудеться у Китаї в кінці жовтня.