В Одесі триває тренувальний збір спринтерського спрямування Національної збірної України зі спортивного орієнтування.
У неділю (4 лютого) орієнтувальники бігали цікаву спринтерську естафету, а сьогодні (6 лютого) відбігали 2-гу швидкісну роботу – зранку кваліфікацію у парку, а ввечері фінал центром міста. Після насиченого спринтерського дня ЖА поспілкувалась з Рачуком Тарасом, який показав найкращий результат на кваліфікації і Ушкварком Павлом – переможцем фінального старту.
Тарас, розкажи як тобі сьогодні біглося, що сподобалось/не сподабалось, чого не помітив?
“Насправді, кваліфікація вийшла набагато краще ніж фінал, фізично, мабуть – там був парк, тут – місто і про техніку казати, мабуть, що немає чого. Що не вийшло? – мабуть вибір варіанту: помилився на 3-ій КП, коли не побачив сходи хоч і знав, що на них втрачається…”
Тобто, ти побіг справа, а вважаєш що потрібно зліва?
“Так, думаю що на цьому втратив не менше 10 сек. Правий хоч і коротший, але потрібно спуститися, потім піднятися. Потім ще дрібні були помилки: на 11-ий полінувався повернутися на сходи, пішов правим варіантом”.
А як щодо довгих перегонів?
“На довгих намагався на метушитися, а одразу обирати однозначний варіант. Ось на 5-ий одразу наліво, оскільки правим кут більший… Хоча, може і правий кращий.. Я бачив, що Паша (Павло Ушкварок, – прим. редакції) побіг лівим і вже за ним біг. На 9-ий знову ж 2 варіанти, обрав правий – він і без сходів і ніби ближе виходить. На 10-ий мабуть рівнозначні варіанти, я побіг лівим – вертався назад, на сходи не побіг. Ось на 3-му велика помилка – сек 15. А коли біг з 11-го, мені сподобалась моя робота, і вже орієнтувався по своєму заходу 🙂
А так загалом – фізично трохи втомився. Можливо, потрібно було поберегтися – хоча на Європі чи дорослих змаганнях навряд чи вийде берегти сили – потрібно буде викладатися на повну, щоб пройти кваліфікацію“.
Павло, це був тактичний хід – зекономити сили на фінал?)
“Та ні, просто на кваліфікації я шукав не знаю чому пункти, а їх було погано видно, шукав по кущах, втрачав на цьому час, а потрібно було прибігати в точку і вибігати”.
А щодо вечірньої дистанції, в загальному сподобалось?
“Думаю, що для цієї місцевості досить цікаво – витиснули максимум з того, що було“.
Який перегон був найцікавіший?
“Трудно сказати. Практично на кожному були варіанти, важко обрати якийсь”.
Який раз ти бігаєш в Одесі? Можна казати, що вже сформулалися шаблонні рішення – у якій ситуації як діяти?
“Насправді, я тут вдруге, тож ніяких шаблонних рішень не було – для мене це дуже свіжа карта”.
Давай пройдемося по перегонам. Як біг на 5-ий?
“Зліва. Зараз буде потрібно поміряти, дуже цікаво“.
А 10-ий?
“Також зліва, але через сходи біля мосту”.
Щодо 3-го?
“Оббіг Оперний зліва, а ось зараз дивлюсь – значне оббігання, та з іншого боку – довелось би вертатись, якщо справа бігти. Але так важко сказати, було б добре мати відсічки. І от зараз дивлюсь, що і на 4-ий помилився: одразу на сходи побіг, а потрібно було у прохід”.
Ти стартував в кінці, наздогоняв когось з хлопців?
“Ну бачив Поляницю на заході на 12-ий, Кабиша ще десь на перегоні обігнав, а більше – ні”.
А як тобі результати молодого покоління?
“Ну треба ще подивитися результати, наче Рачук Тарас і Стас Поляниця непогано пробігли – мені подобається як біжать ці хлопці“.
Саме ця трійка: Павло, Стас і Тарас “забігли у медалі” тестового старту серед чоловіків.
У дівчат найкращий результат показала Дзема Катя, відірвавшись від переслідувачів більше ніж на 30 сек, а далі щільні результати показали Захарова Поліна, Федорова Олена, Балабанова Ольга.
Більше карт зі збору та довжини варіантів шукайте на сторінці збору, які готує тренер національної збірної. Розбирайте та перемагайте! 🙂