Змагальний сезон 2017 року добігає свого завершення. Спринтерський ЧУ ледве не останній Чемпіонат України у цьому році – після нього лишиться лише ЧУ серед студентів ВНЗ.

Минулого року у м. Суми відбувся перший ЧУ зі спринтерських дистанцій: 4 дня змагань та чотири дистанції (пролог, гандикап, середня(мас-старт) та спринтерська естафета). Цього року змагання приймає м. Київ, дисципліни лишаться тими ж самими, але скоротяться у термінах проведення: на цей раз маємо 3 змагальні дні.

У п’ятницю після обіду відбудеться перший вид – пролог, дистанції якого розташуються на схилах неподалік однієї з візитівок столиці – Батьківщини-Мати. У суботу маємо два старти: зранку середня з мас-старту та після обіду гандикап за результатами прологу. Обидві дистанції “базуватимуться” на стадіоні “Атлет” поблизу Київської фортеці та НСК “Олімпійський”. І в останній змагальний день – неділю – відбудеться спринтерська естафета, арена якої – арка Дружби народів.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Кількість учасників серед елітних груп тішить око, тож маємо надію, що кількість переросте у якість. Серед 25-ти учасниць жіночої еліти виокремимо п’ять: Дзему Катерину, яка впевнено виграла спринти ЧУ у цьому році, в яких брала участь, більше того – вдало дебютувала на ЧС, пройшовши у фінал спринту, та увійшла у склад національної команди на Всесвітні Ігри; Калініченко Ганну, яка рішуче додає у своїй швидкісній підготовці; Москаленко Дар’ю, яка минулого року увійшла у 10-ку найкращих спринтерів на Юніорському ЧС та повертається після травми; Сухаревську Вікторію, в активі якої чемпіонський титул на спринтерській дистанції цього року у Черкасах; та Федорову Олену, яка була впевненим лідером на минулорічному спринтерському ЧУ. На жаль, не бачимо у списках представниць збірної: Слуту Ольгу, Пітірімову Олену та Сухаревську Альону.

Серед чоловіків заявлено 46 учасників. Єдиний представник національної збірної серед них Павло Ушкварок, у якого серед спринтерських здобутків цього сезону фінал КС у Фінляндії, після чого він був травмований, не пройшов кваліфікацію ЧС та призупинив свої виступи. “Переслідувати” Павла будуть Бездітний Володимир, який відзначився бронзою на КЧУ; Гичко Віталій, який невтомно тренується і продемонстрував високі результати на останніх КУ у Львові та Одесі; Коваль Денис, в активі якого срібло ЧУ у Черкасах; Ласкаржевський Владислав, який стабільно виступає як у спринтерських, так і у лісових дисциплінах; Савченко Олексій, результатів якого майже не бачили впродовж сезону, але на Кубку Одеси він нагадав про себе; а також Фала Сергій – гість з Молдови.

Щодо спринтерської естафети, поки маємо суттєву різницю у підготовці спортсменів, важко казати про командну боротьбу. Оскільки перевагу матимуть команди, у складі яких більше орієнтувальників більш-менш високого рівня підготовки. Нагадаємо, що у минулому році перемогу здобула команда Вінницької обл. (Дзема Катерина, Бездітний Володимир, Нагорнюк Сергій, Захарова Поліна), срібні медалі дісталися команді Київської обл. (Тимощук Марія, Гичко Віталій, Щукін Костянтин, Федорова Олена), а бронза – команді Харківської обл. (Сухаревська Вікторія, Дяченко Вадим, Ушкварок Павло, Веремеєнко Євгенія).

Загалом на ЧУ заявилося 642! спортсмени і кожному з них бажаємо сил реалізувати власні амбіції.
Цей старт стане останнім у заліку КУ, після чого можна буде визначити лідерів КУ та КУ зі спринту.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів