Лише чотирьом спортсменам в світовій історії вдавалося пробігти 1500 метрів менше ніж за 3 хвилини 27 секунд. Четвертим вчора став норвезький спортсмен Якоб Інгебрігтсен, який на етапі Діамантової ліги в Монако виграв цю дистанцію з новим особистим та європейським рекордами –  3:26,73 (попередній рекорд Європи також належав Інгебрігтсену і складав 3:27,14).

Запорукою такого неймовірного часу став блискавичний результат на останньому колі –  54,0.

Новий РВ Якоба також став найкращим результатом на цій дистанції в світі з 2015 року, найкращим результатом сезону в світі і його четвертим європейським рекордом на цій дистанції.

Відтепер 23-річному норвежцю належать шість найшвидших результатів в історії Європи на цій дистанції.

-Я бачу, що з кожним роком нарощую свій потенціал. Для спортсменів дуже важливо вірити в те, що вони роблять. Коли ти досягаєш чудових результатів, легше бути впевненим у майбутніх змаганнях, – сказав Інгебрігтсен.

Нагадаємо, на Олімпійських іграх у Парижі, Якоб виступатиме на дистанціях на 1500 і 5000 метрів. На 1500 метрів норвежець є чинним Олімпійським чемпіоном, і результат показаний в Монако, дає сподівання, що атлет захистить цей титул.

– Я в захваті від Парижа. Я відчуваю себе сильним, я докладу всіх зусиль і, сподіваюся, привезу додому золоту медаль, – каже Якоб.

На етапі Діамантової ліги Якоб виграв у конкурентів з солідним відривом – вигравши на дві секунди кенійців Тімоті Черуйота (3:28,71) і Браяна Комена (3:28,80).