World Athletics оголосила імена фіналісток премії “Rising Star 2023” року серед жінок. І якщо серед чоловіків, в номінації на титул кращого атлета планети до 20 років, європейців немає, то серед жінок раді бачити у топ-3 сербку Ангеліну Топіч.

18-річна стрибунка у висоту 2023 року стала чемпіонкою Європи серед спортсменів до 20 років (1,93), виступала в фіналі чемпіонату світу, де посіла сьоме місце з результатом 1,94. Також Топіч цього сезону відзначилася новим рекордом Сербії, перелетівши планку в 1,97 – це сталося на етапі Діамантової ліги у Парижі.

Також претендує на титул “Зірки що сходить” за результатами 2023 року кенійка Фейт Черотіч. 19-річна атлетка відзначилася бронзою чемпіонату світу у Будапешті на дистанції 3000 м з перешкодами (09:00,69), посіла четверте місце на чемпіонаті світу з кросу (21:10). Крім того Фейт посідає 2 місце світового рейтингу на 3000 з/б з результатом 8:59.65, який показала на фіналі Діамантової ліги в Орегоні.

Третя у списку найкращих молодих атлеток планети-2023 – ефіопка

Медіна Іса. Цього року 18-річна атлетка виграла срібло чемпіонату світу з кросу в категорії U20 (21:00). А на чемпіонаті світу у Будапешті була шостою в бігу на 5000 метрів з результатом 14:16,54. Ще один здобуток Медіни – четверте місце чемпіонату світу з бігу по шосе на дистанції 5 кілометрів (14:41)