Під час церемонії найкращих легкоатлетів Європи за результатами 2023 року, були названі імена і “Зірок що сходять” – найбільш успішних атлетів до 20 років. Переможцями в цій номінації стали чемпіони Європи U20, сербська стрибунка у висоту Ангеліна Топіч, та італійський стрибун у довжину  Маттіа Фурлані.

Обидва атлети, вже були серед фіналістів у цій номінації минулого року, коли виграли чемпіонат Європи U18.

Цього року Топіч і Фурлані повторили успіх на ЧЄ U20, який відбувся в Єрусалимі.

Лише за кілька тижнів до свого 18-річчя, Топіч встановила абсолютний рекорд Сербії у стрибках у висоту, з результатом 1,97 – це сталося на паризькому етапі Діамантової Ліги. Згодом Ангеліна змагалася у фіналі чемпіонату світу в Будапешті, де посіла сьоме місце з результатом 1,94.

А Фурлані, який серйозно зайнявся стрибками у довжину лише минулого року (до цього стрибав у висоту),  показав дивовижний стрибок на 8,44 метра в Савоні (при вітрі +2.2) – це найкращий юніорський результат в європейські історії, однак він не став новим рекордом через вітер.

Нагадаємо, на звання найкращого молодого легкоатлета Європи цього року претендував і український дискобол Михайло Брудін.

Найкращим легкоатлетом 2023 року у чоловіків став Якоб Інгебрігтсен, а у жінок – Фемке Бол.