У Вільнюсі сьогодні триває церемонія нагородження найкращих легкоатлетів Європи за підсумками року “Golden Tracks”. Нагадаємо, у жіночій номінації до трійки номінанток за результатами голосування, вийшла  українка Ярослава Магучіх. Конкуренцію їй склали нідерландка Фемке Бол та іспанка Марія Перез.

Ярослава  2019 року вигравала європейський конкурс у номінації “Зірка що сходить”, а от в дорослій категорії ще не перемагала, не вдалося це українській атлетці і цього разу. Другий рік поспіль нагорода дісталася Фемке Бол. Таким чином вона стала другою жінкою, яка отримала звання європейської атлетки року двічі поспіль. До цього таким могла похвалитися лише її землячка Дафне Схіпперс, яка нещодавно завершила кар’єру – її визнали найкращою в Європі у 2014 і 2015 роках.

Успішний 2023 рік Фемке Бол розпочався  із золотих нагород на чемпіонаті Європи у приміщенні – у Стамбулі вона виграла 400 метрів (49,85) і у складі естафети 4х400 (3:25,66). Далі була блискуча літня серія, де Фемке виграла всі етапи Діамантової Ліги, в яких брала участь і стала переможницею фіналу змагань в Юджині. 

Трохи зіпсувала цю діжку меду невдача на чемпіонаті світу у Будапешті – де Бол впала на фінішній прямій, виступаючи в змішаній естафеті 4х400 метрів. Але далі Фемке реабілітувала цю невдачу новим золотим дублем – на 400 метрів з бар’єрами (51,70) та у складі естафети 4х400 метрів (3:20,72).

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

На додачу цього року Фемке Бол оновила світовий рекорд на 500 метрів у закритих приміщеннях з результатом 1:05,63, а потім побила світовий рекорд на 400 метрів у манежі, що тримався з 1982 року –  тепер цей показник складає 49,26.  

На відкритому повітрі Бол стала першою європейкою, яка подолала рубіж 52 секунди в бігу на 400 метрів з бар’єрами з часом 51,45 на лондонському етапі Діамантової ліги. Загалом цього сезону Фемке тричі вибігала – 52 секунд. І на сьогодні в Європі Бол тепер має рекордну результативність на цій дистанції, маючи в активі вісім найшвидших результатів, і дванадцять (з тринадцяти)  найшвидших результатів в історії.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів