Жорстка Атлетика вже знайомила читачів з надзвичайно амбітним біговим проектом EuroHeroes, метою якого є підтримка насамперед європейських шосейних бігунів. Тож не дивно, що за відсутністю конкуренції з боку кенійських та ефіопських атлетів провідні ролі в Європі відіграють вітчизняні атлети.

Як і будь-який проект EuroHeroes має свою низку правил та бальну систему. До складу проекту входять чотири півмарафони Чехії, всі з яких мають IAAF Gold Label та 5 зірок траси від EA, а саме:

За кожен фініш атлету нараховуються бали по аналогії з багатоборством, тобто важливе не так підсумкове місце атлета, а його фінальний час в протоколі. Так результат в 1 годину рівно у чоловіків на півмарафонській дистанції дорівнює 1159 балів, а 1 година і 5 хвилин відповідно 1078. У жінок результат 1:10:00 рівний 1175 балам, а фінішний час в 1:15:00 принесе атлетці 1086 балів. До заліку приймаються два найкращих результати кожного атлета на двох стартах з чотирьох, причому бігати всі старти не обов’язково. І за підсумками всіх чотирьох напівмарафонів будуть визначені ТОП-3 чоловіка і жінки, які отримають 5, 3 та 1 тисячу євро за відповідно перше, друге та третє місця в проекті.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Після третього етапу проекту Mattoni Olomouc Half Marathon, який прийшов минулого вікенду, та приніс Україні одразу три призових місця у виконанні Романа Романенка, Ольги Котовської та Дар’ї Михайлової, з інтерв’ю яких ви вже мали змогу ознайомитись на нашому сайті, поточна ситуація в зведеній таблиці виглядає наступним чином:

Чоловічий залік

Як бачимо беззаперечним лідером тут є італієць Ясін Рачік, який до своїх трьох перемог поспіль має і комфортний відрив від Романа Романенка, який йде другим. Розрив в 49 балів є суттєвим, адже відповідає приблизно 3 хвилинам. Проте у ще одного українця Миколи Юхимчука є всі шанси поборотись за першу трійку, адже відставання від ірландця складає близько 20-25 секунд.

Жіночий залік

У жіночому заліку всі місця з 2-го по 5-те під тотальним контролем українок. Не варто також забувати про Вікторію Калюжну, яка перед останнім півмарафоном має дуже непоганий результат в 1090 балів, що при відповідних умовах в Усті-над-Лабем 21 вересня, може зробити її претенденткою на призову трійку.

Лілія прямує до своєї третьої перемоги

Проміжне перше місце у жінок, як і в чоловічому заліку з трьома перемогами до ряду, займає представниця Молдови Лілія Фіськович, яка з перевагою в 50 балів здається недосяжною для українських переслідувачок. Жорстка Атлетика отримала ексклюзивний коментар Лілії про перебіг гонки в Оломоуці:

Довгий час по дистанції ти була другою, ти очікувала, що англійка може так “просісти” і фактично злити останні кілометри?

Англійка суперниця дуже сильна, я не очікувала, що її так швидко вставить. Думала, що вона виграє. Так склалося, що я зібралась, дякуючи глядачам, що вболівали за мене.  Суперниця була дуже сильна. Напевно, вона просто швидко почала, я теж за нею почала – 8 км бігла слідом. Потім вона спробувала зробити ривок і побігла вперед, добре, що я за нею цього не зробила.

Які враження загалом від перемоги? 

Взагалі дуже щаслива, що я тут виграла. Я вже третій забіг поспіль тут виграю. Ще один у вересні залишився!

Таким чином, вже у вересні ми дізнаємось, хто за результатами чотирьох стартів стане біговим героєм Європи серед більш ніж 150 професійних атлетів! І можливо саме цей проект стане адекватною відповіддю Діамантовій Лізі, але в шосейних перегонах! Жорстка Атлетика продовжить слідкувати за всіма новинами даного проекту.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів