Молода полька Єва Свобода вже роки три-чотири притягає до себе увагу всього легкоатлетичного світу за високі результати та екстравагантний стиль. В свої 21 вона має 7,07 на 60-метрівці, медаль попереднього зимового ЧЄ в Белграді, купу татуювань та надзвичайно легку та веселу вдачу.

Цього сезону Єва тріумфувала на IAAF Indoor Tour, навіть незважаючи на програш іменитій івуарійці Та Лу на останньому етапі в Дюссельдорфі, Єва все ж набрала найбільшу кількість балів.

Жорстка Атлетика не могла згаяти можливості познайомитись з лідеркою європейського топ-листа на 60-метрівці та дізнатись про її очікування щодо зимової першості в Глазго.

Єво, ти є однією з головних претенденток на медаль континентальної першості в Глазго на 60-метрівці, які твої очікування від чемпіонату, особливо в світлі твого медального досвіду на ЧЄ в Белграді у 2017-му?

В Белграді я дуже нервувала, оскільки потрапила до фіналу з останнім часом, але в підсумку стала третьою, показавши з Олесею Повх однаковий час. Тож я нічого не очікую, все покаже фінальний забіг, чи покажу я гарний там час.

Сьогодні у Дюссельдорфі ти була дуже близькою до свого PB. Чи відчуваєш, що можеш покращити свій особистий в цьому сезоні, можливо в Глазго?

Немає таких очікувань, насправді, і сьогоднішній біг став для мене сюрпризом. Я не відчуваю, що можу бігти так швидко, тож 7,08 цього сезону – просто “вау”!

Як ти вважаєш, хто буде твоїми основними суперницями в Глазго?

Напевно швейцарка Муджінга Камбунджі, ну і голландка Дафне Скіпперс.

Яка дистанція тобі подобається більше, 60 метрів чи все ж 100 метрів?

Авжеж 60! Вона ж коротша! 100 метрів задовга для мене (посміхається, прим. ред)

В 2013-у році ти була 4-ю на юнацькому чемпіонаті світу в Донецьку. Чим тобі запам’ятались ті змагання, маєш що згадати?

Так, авжеж, я добре пам’ятаю чемпіонат в Донецьку! Це був мій перший чемпіонат світу, я була зовсім юна тоді і посіла 4-те місце на 100-метрівці. Я пам’ятаю, що нас поселили в дуже гарному готелі, який до того ж був зовсім близько до стадіону. Це був дуже гарний досвід для мене!