Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

У жіночій спортивній ходьбі на дистанції 20 кілометрів Україна буде представлена в Римі повним складом. Одразу 3 представниці нашої країни прямують на Чемпіонат Європи з виконаним кваліфікаційним нормативом, серед них і чинна рекордсменка України. І саме жіноча спортивна ходьба розіграє перші медалі ЧЄ 2024.

Марія Сахарук

Марія Сахарук має в своєму активі цьогоріч час 1:29:14, який вона показала в березні на змаганнях золотої серії World Athletics Race Walking Tour у Словаччині. Цей результат, крім усього іншого, дозволив Марії отримати пряму перепустку на Олімпійські Ігри в Париж. Якщо пригадувати сезон 2023/2024, також варто зазначити, що саме за цією атлеткою перемоги на останніх двох Чемпіонатах України (навесні цього року і восени 2023-го) на дистанції 20 км: з показниками 1:30:36 і 1:31:01 відповідно.

Наразі 28-річна Сахарук посідає 13 позицію європейського топлиста, при цьому особистий рекорд спортсменки дорівнює 1:28:47 (2021 рік). Тож поле для маневру і покращення результату чимале, чого ми і бажаємо спортсменці. Попередня участь у європейській першості завершилася для атлетки 18-м місцем в Берліні.

Олена Собчук

Олена Собчук нині перебуває на 30 рядку європейського топлиста сезону, тим не менш атлетка має в запасі особистий рекорд 1:28:50, який дозволив їй фінішувати десятою на торішньому чемпіонаті світу в Будапешті і разом з тим виконати кваліфікаційний норматив на Париж-2024. На додаток, Олена навесні в парі з Іваном Банзеруком виборола путівку в Париж ще й в абсолютно новій дисципліні – змішаній естафеті на 42 км.

Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Цей сезон спортсменка розпочала розмірено з найкращим результатом 1:32:01, який показала на ЧУ в Ужгороді. 

Щодо виступів Олени на міжнародних першостях, то варто пригадати 4 місце, яке вона  посіла за надскладних погодних умов на дистанції 50 км ЧС у Досі 2019 року. А 2022 року на ЧС в Орегоні атлетка дісталася фінішу на 20-ці одинадцятою. Попередній ЧЄ у Мюнхені-22 Олена завершила на 9-й позиції на цій самій дистанції.

Людмила Оляновська

Чинна рекордсменка України в спортивній ходьбі на 20 км Людмила Оляновська прямує на свій третій Чемпіонат Європи. На попередній європейській першості у Мюнхені 2022 року Людмила посіла 4 місце, а до того у далекому 2014 році відзначилася сріблом ЧЄ в Цюриху.

Щодо особистого рекорду та статистики атлетки: найкращий результат в кар’єрі датується 2015 роком – 1:27:09, що і є рекордом України, а останні 3 роки Людмила показує результат трохи швидше за півтори години. Цього сезону Людмила має результат 1:31:28 на цій дистанції.

Додамо також, що на ЧС в Пекіні-2015 наша скороходка досягла поки що найвищої вершини в кар’єрі – бронза ЧС з результатом 1:28:13. А минулого серпня стала 11-ю в підсумку на ЧС в Будапешті.


Щодо перспектив наших атлеток у боротьбі за високі місця, зазначимо, що cхоже для цього спортсменкам доведеться долати щонайменше рубіж в 1:28 для боротьби за призову трійку та 1:29 для потрапляння у топ-10.

Нам лишається вболівати та сподіватися на сприятливу погоду. Спортсменки вийдуть змагатися на вулиці італійської столиці вже в перший день ЧЄ о 19:35 за українським часом. 

І додамо, що спортивна ходьба фінішуватиме на головній арені змагань (на стадіоні «Стадіо Олімпіко»), а це станеться вперше на великих легкоатлетичних подіях починаючи з ЧС 2015 року.

фото: ФЛАУ