Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Жіноча висота у Римі буде представлена не просто повним складом від України, а максимально можливим складом. Адже у складі нашої збірної одразу 4 спортсменки: Юлія Левченко, Ірина Геращенко і Юлія Чумаченко відбіралися за нормативом, а Ярослава Магучіх має wild card, як переможниця попереднього ЧЄ.

BUDAPEST, HUNGARY – AUGUST 27: Iryna Gerashchenko of Team Ukraine reacts in the Women’s High Jump Final during day nine of the World Athletics Championships Budapest 2023 at National Athletics Centre on August 27, 2023 in Budapest, Hungary. (Photo by Stephen Pond/Getty Images for World Athletics)

Ірина Геращенко

Одна з лідерок українських стрибків у висоту – Ірина Геращенко відома в усьому світі однак, на нашу думку, має незаслужено мало нагород міжнародного рівня. Багато разів киянка була у фіналах найпрестижніших змагань планети, але щоразу як-то кажуть “за крок від п’єдесталу”. Посудіть самі – четверте місце на Олімпійських Іграх в Токіо-2021 (1,98), четверте місце Чемпіонату світу в Юджині-2022 (2,00), п’яте місце на  Чемпіонату світу в Будапешті-2023 (1,94), п’яте місце чемпіонату світу у приміщенні в Белграді-2022 (1,92), п’яте місце чемпіонату Європи в Мюнхені (2022). З міжнародних нагород дорослих змагань в активі Геращенко – срібло ЧЄ у приміщенні 2021 року.

Час вже виправити цю прикру несправедливість! І Рим – чудове місце для втілення амбіцій нашої стрибунки. Тим паче, що початок сезону довів – Ірина в хорошій формі. На підтвердження цьому золото і бронза етапів Діамантової ліги в Досі та Стокгольмі. Найкращий результат сезону Ірини Геращенко – 1,95 був показаний на командному чемпіонаті України в Луцьку. А особистий рекорд складає 2 метри рівно, і торік Геращенко брала таку висоту. Ми впевнені, що ця спортсменка має повний потенціал, аби взяти медаль на цьому чемпіонаті Європи!

Юлія Левченко

Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Рівно 10 років тому Юлія заявила про себе на міжнародній арені, виборовши золото Юнацьких Олімпійських Ігор. І у свої 26 має вже за плечима нагороди світових та європейських першостей у вікових категоріях, срібло чемпіонату світу, а також медалі чемпіонатів Європи у приміщенні. А от ЧЄ просто неба наразі залишається поки без нагород. Попередні два виступи спортсменки на континентальних першостях завершувалися дев’ятим місцем (у Мюнхені в 2022-му та в Берліні у 2018-му). 

Цьогоріч стрибунка у висоту досягала планки 1,92 м у приміщенні в Києві, найвища ж позначка на повітрі, якої цього року досягла атлетка, дорівнює 1,89 м на Командному чемпіонаті України в Луцьку.  Додамо також, що минулий сезон виявився досить стабільним для спортсменки, адже більшість стрибків припадали на позначку 1,91м і вище, а найкращий результат сезону склав 1,98 (що між іншим є перепусткою на ОІ в Парижі). Тож, маємо підстави сподіватися, що найвищі стрибки цьогоріч у Юлії попереду.  

А особистий рекорд Юлії Левченко 2,02 м, показаний 2019 року під час матчевої зустрічі Європа – США в Мінську. Цей результат став рекордом України в категорії U23.

Yuliya CHUMACHENKO of UKRAINE (UKR) at the World Athletics Championships Budapest 23 in Budapest, on Friday, August 25, 2023

Юлія Чумаченко

Юлія є представницею славетної школи висотниць з Миколаєва, і вже має за плечима серйозний міжнародний успіх, а саме перемогу на Всесвітній Універсіаді 2017. Особистий рекорд Юлії 1,94, але, як вона неодноразово підкреслювала в інтерв’ю для Жорсткої Атлетики – готова стрибати значно вище! Цього сезону спортсменка вже впритул наблизилася до особистого, її найкращим результатом є 1,92 на Командному Чемпіонаті України в Луцьку.

Додамо також, що цієї весни, атлетка вже встигла двічі здобути золото на міжнародних зустрічах у Чехії та Польщі.

Минулого року Юлія дебютувала на світовій першості. А от європейські чемпіонати не новина для атлетки: у 2016-му році ще 18-річна стрибунка виступала на ЧЄ в Амстердамі, а у 2017-му на ЧЄ у приміщенні в Белграді. Тоді історія завершилася кваліфікаціями. Але зараз, певні, саме той шанс, аби все змінити!

BUDAPEST, HUNGARY: August 27: Yaroslava Mahuchikh of Ukraine celebrates her gold medal win in the Women’s High Jump Final during the World Athletics Championships, at the National Athletics Centre on August 27th, 2023 in Budapest, Hungary. (Photo by Tim Clayton/Corbis via Getty Images)

Ярослава Магучіх

Усі спроби коротко представити цю спортсменку є марними. Але ми спробуємо. Ярослава Магучіх у свої 22:

  • володарка трьох нагород чемпіонатів світу, одна з них, зразка 2023 року – золота, а також двох медалей ЧС у приміщенні;
  • двічі переможниця фіналу Діамантової Ліги;
  • бронзова призерка Олімпійських Ігор;
  • переможниця чемпіонатів Європи і світу у різних вікових категоріях;
  • рекордсменка України насамкінець

І врешті, Ярослава їде захищати свій титул чемпіонки Європи, який виборола 2022-го року в Мюнхені. 

Літній сезон спортсменка відкрила буквально днями на етапі Діамантової Ліги у Стокгольмі, і одразу – 2 метра. При цьому напередодні турніру, Ярослава зазначала, що має в планах підкорення висоти особистого рекорду (а це 2,06 м на секундочку). Тож, маємо всі підстави сподіватися, що це може статися у Римі. Тим більше, що спортсменка неодноразово зазначала в інтерв’ю, що прямує до італійської столиці з великими натхненням та сподівання. Адже саме на «Стадіо Олімпіко» спортсменка дебютувала на Діамантовій Лізі, більше того на цій же арені був встановлений один з найстаріших світових рекордів у легкій атлетиці – і це рекорд у жіночих стрибках у висоту (1987 рік, 2,09 м Стефка Костадінова з Болгарії).


Топ-3 попереднього чемпіонату Європи закрили з результатом 1,93 м. А Ярославі того разу для перемоги стало достатньо стрибка на 1,95 м. Тим не менш, у цьогорічний топ-лист (враховуючи зимові результати) з показником 193 см і вище входять ледь не 10 спортсменок. Тож, боротьба очікується серйозною, але і ми маємо право сподіватися на потрапляння усієї нашої прекрасної четвірки до фіналу і боротьби за найвищі місця вже там.

Нагадаємо, що тримати кулаки за українських стрибунок будемо вже у перший день ЧЄ.

Стрибки у висоту на Чемпіонаті Європи 2024:

7 червня, п’ятниця

21:30 Кваліфікація 

9 червня, неділя

21:30 Фінал