Перший етап цьогорічної Діамантової ліги, що відбувся в китайському Сямені, подарував чимало яскравих результатів. Поки Арман Дюплантіс ввосьме оновлював світовий рекорд, на доріжці сяяла Гудаф Цегай.

Ефіопка, яка торік у Будапешті завоювала титул чемпіонки світу на дистанції 10 000 метрів та встановила світовий рекорд на 5000 метрів в фіналі Діамантової ліги, цього разу підкреслила глибокий діапазон свого таланту на дистанції 1500 метрів.

27-річна атлетка  встановила особистий рекорд  на цій дистанції – 3:50,30, покращивши свій найкращий результат на 2,79. Крім того, її результат став третім в історії на цій дистанції! Швидше бігали 1500 метрів лише кенійка Фейт Кіп’єгон (3:49,11) та її співвітчизниця Гензебе Дібаба (3:49,11).

Це стало для мене великим сюрпризом у моїх перших змаганнях сезону на відкритому повітрі, — зізналася Цегай.

Досягнення не мають бар'єрів

Відзначимо, що всю трійку призерок першого етапу ДЛ в Сямені на дистанції 1500 метрів склали ефіопки – слідом за Цегай фінішували Бірк Хейлом (3:53,22) та  – Воркнеш Меселе (3:57,61). Загалом дев’ять атлеток цього дня вибігли з 4 хвилин.