Історичним успіхом завершився виступ збірної України на чемпіонаті світу з 24-годинного бігу у Тайбеї.

Ми вже розповідали, що єдина жінка в команді, Олена Шевченко виборола срібло світової першості, оновивши національний рекорд, і ставши першою в історії України призеркою чемпіонату світу з бігу за 24 години.

У змаганнях чоловіків її успіх підтримав ще один рекордсмен України – Андрій Ткачук. Протягом всієї дистанції Андрій тримався у першій трійці учасників забігу, а їх  було майже півтисячі (248 жінок та 245 чоловіків.). На половині дистанції Ткачук навіть оновив рекорд України в 12-годинному бігу.

Досягнення не мають бар'єрів

У підсумку добового бігу український ультрамарафонець фінішував третім, з результатом 284,540 км (загальний час 23:54:17). До повторення особистого і національного рекорду не вистачило близька 11 кілометрів (рекорд України з 24-годинного бігу, авторства Ткачука – 295,363 км).

Зазначимо, що від початку російського вторгнення в Україну, Андрій боронив батьківщину в лавах в ЗСУ, а навесні цього року переніс операцію на серці

Переможцем чемпіонату світу з добового бігу цього року став литовець  Олександр Сорокін – 301,790 км за 23:59:57 год. Срібло у грека Zisimopoulos Fotios –  292,254 км.

Ще два представники України прибігли у другій сотні учасників – Валерій Шажко (50-54 роки) –  170 км (час 23:55:36) – 184 місце. Сергій Степко  (35-39 років) – 166 км (час 23:55:35) – 190 місце.

Українські ультрамарафонці зірвали овації на відкритті чемпіонаті світу у Тайбеї