Українські бігуни продуктивно провели вихідні не лише вдома, а й за кордоном. Так, на цілому ряді бігових змагань в Європі не обійшлося без наших на п’єдесталах пошани.

Так, у Гданську  забіг на 5 кілометрів,  присвячений героїчним оборонцям будівлі пошти, під час ІІ світової війни  “Bieg im. Obrońców Poczty Polskiej”, перемогли українці. Руслан Печніков виграв змагання чоловіків – 00:14:32, а Христина Богомякова – у жінок – 00:17:46.

“Виходячи на стартову лінію часто, не буду приховувати, завжди мрію про призовий пʼєдестал.  Так було і 9 вересня, коли я взяла участь в забігу на дистанції 5 кілометрів, по центру Гданська. Забіг має історичне значення, його проводять в пам’ять про поштових працівників, які захищали Гданськ у 1939 році. Для мене дистанція 5000 є спринтом, випробуванням, адже основна моя спеціалізація марафон. Траса проходила по центру Гданська, рівна, швидка і в спекотну погоду. З перших кілометрів я бігла в лідерах, але за 1,5 кілометрів до фінішу друга дівчина була за мною лише в 10 секундах, тому розслабитися не було можливості. Радію, що утримала лідерську позицію, радію перемозі, радію за наступну можливість підняти український прапор на пʼєдестал!”– розповідає Христина Богомякова.

Вже наступного дня Богомякова бігла півмарафон в іншому польському місті – Тарчині.  І знов перемогла, покказавши час 1:25:02. Третє місце здобула ще одна українка – Оксана Оксенюк 1:28:45. У чоловіків шостим фінішував  Сергій Оксенюк  – 1:24:10.

Тим часом у Плоцьку, на “Dwoch Mostov Polmaraton” перемогу у півмарафоні святкувала Марина  Немченко  – 1:18,04. Одразу за нею фінішувала Наталя Семенович1:20,45, посівши друге місце. У чоловіків також другим став Богдан Семенович1:09,23

Одразу дві медалі оформила у Вільнюсі Вероніка Калашнікова. На змаганнях “RIMI Vilniaus” вона стала другою у півмарафоні 1:22,46, і третьою на дистанції 10 кілометрів – 38:00.