У четвертий день Чемпіонату світу в Будапешті розіграли медалі в секторі стрибків у висоту серед чоловіків, де Україну представляли двоє атлетів. І для молодого Олега Дорощука, і для досвідченого Андрія Проценка, Чемпіонат світу завершився поза топ-10.

Цьогорічний рекордсмен збірної України за кількістю ЧС в кар’єрі, Андрій Проценко, в восьме змагався на світовій першості. У фіналі він стартував з висоти 2,20, яку взяв з першої спроби. А от 2,25 Проценко, як і в кваліфікації, підкорив лишен з третього разу. Далі були 2,29 (таку планку цього сезону Андрій ще не брав – у кваліфікації показав SB 2,28). На жаль, всі три спроби українця були невдалими. Бронзовий призер минулорічного ЧС в Орегоні, нині завершив змагання 11-м. 

У мікс-зоні Андрій знайшов час для спілкування з Жорсткою Атлетикою.

Андрію, як оціните свій виступ?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Сюрпризи не кожного разу виходить робити. По сезону у мене складалося гірше, ніж минулого року. Я приїхав сюди з SB 2,24. Багато стрибків  довелося зробити у кваліфікації, щоб відібратися – можливо виплеснувся, багато емоцій витратив. Зараз трохи емоцій не вистачало. Можна було стрибати, але багато факторів – не знаю, що більше завадило. Взагалі задоволений, але хотілося більшого. 

Ми помітили, як ви раділи, виходячи в сектор.

Так, бо це фінал Чемпіонату світу!  У мене основна задача була – потрапляння до фіналу. Я зрозумів це з досвідом, що це потрібно постійно старатися, часто недооцінюєш конкурентів і не вистачає одного стрибка до фіналу. Я був і 13-й в кваліфікації, і 14-й. А потім з тим же результатом ставали призерами чемпіонату світу, з яким я в кваліфікації не потрапив. Був тоді ще більш засмучений, ніж зараз. Сьогодні я в фіналі, звісно хочеться завжди бути на п’єдесталі, але конкуренція гарна, хлопці стрибають. Зараз я бачив, що п’ятеро стрибнули 2,33, думаю як мінімум двоє ще стрибнуть 2,36 (на момент інтерв’ю змагання ще тривали, але Андрій вгадав результат!, – прим.ред).

Як атмосфера на стадіоні?

Дуже гарно підтримують, дуже багато глядачів це дуже приємно. Завжди хочеться, щоб у нас в Україні були такі ж арени і така ж атмосфера на змаганнях! 

Яка мета далі – будеш цього сезону виконувати олімпійський норматив?

Звісно буду намагатися. Але основна ціль не норматив, бо зараз вже можливо попадати по рейтингу – треба на хороших стартах виступати з гарним результатом, і займати високі місця, тоді можливість потрапляння дуже велика. 

Додамо, що золото виборов італієць Джанмарко Тамбері 2,36 – найкращий в світі результат у поточному сезоні він взяв з першого разу. Далі зробив дві спроби на 2,38 та одну на 2,40. Другим став Джувон Гаррісон (США)  також  2,36 але з другої спроби. Бронза у катарця Мутаза Баршима2,33.

Фото Жорстка Атлетика

Матеріал створено за підтримки Puma Ukraine з метою підтримки та розвитку української легкої атлетики!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів