Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Непомітно промайнув другий об’єднаний Чемпіонат світу з гірського бігу та трейлу, який цього року приймала Австрія. Цього року українські атлети виступили в індивідуальному та командному заліку у 3 дисциплінах:

“Короткий трейл” (45 км, + 3,200 м /- 2,772 м)
“Довгий трейл” ( 87 км, + 6.500 м /- 6.300 м)
“Класичні гори” (дорослі: всього 13,7 км, +781 м/-781 м)

“Короткий трейл”

Аж 7 українців стартували на дистанції “короткого трейлу”. На жаль, не змогли фінішувати: Анна Дармограй, а також через зупинку гонки з огляду на погодні умови – Ганна Опанасюк, Марина Шаповалова і Костянтин Желєзов.
Результати українців-фінішерів:

  • Євген Джадан – 5:56 (119)
  • Софія Порохнавець – 6:04 (56)
  • Валентина Горбань – 7:00 (97)

Софія Поррохнавець, бронзова призерка чемпіонату України з “короткого трейлу” (2021р.), так прокоментувала події на трейлі та свої враження:

Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

«Враження від заходу у мене неймовірні! Я вперше на Чемпіонаті світу і це новий досвід для мене: знайомство з атлетами інших країн, парад націй, сама гонка з безліччю вболівальників на дистанції і, загалом, масштабність такої події. Організацією задоволена, смачно годують, гарні готелі з комфортом, велике стартове містечко з експо, а крім того австрійці дуже приязні до нас.

Але найбільше я тішуся, що у складний для України час ми мали змогу зібратися та представити наших атлетів на Чемпіонаті, показавши ще раз усім, що українці сильні. Незважаючи ні на що. Дуже приємно було чути вигуки від незнайомих людей на дистанції в підтримку України!

Гонка була досить складна та технічна: круті та довгі підйомі, складні технічні та в більшій мірі небігові спуски, дощ під кінець дистанції. Одним словом, за 6 годин я встигла втомитися добряче».

“Довгий трейл”

Драматичним виявився виступ 4 українських спортсменів на “Довгому трейлі”. Після понад 8 годин боротьби із трасою та спекою на відтинку 41,9 км зійшли з дистанції Олена Хашко та Юлія Тарасова. Втім гонку продовжували ще двоє українців, які, зрештою, фінішували. Причому, останньою серед учасників, хто “на силі волі” вклався у контрольний час – була саме наша Оксана Рябова.

Результати українців-фінішерів:

  • Олексій Мельник – 13:28 (105)
  • Оксана Рябова – 15:22 (69)

Олексій Мельник:

«Траса трейлу була просто брутальна. Дуже великий набір висоти. В якийсь момент спека стала настільки сильною, що у мене почалися проблеми з травленням, – так і не міг нічого їсти до кінця гонки. Тож добігав вже як міг».

Оксана Рябова:

«На зубах дошкандибала до фінішу і задоволена що змогла:) Тільки перші 43км було 4200 набору, а ще ж – понад 6000 метрів спуску… Дуже важка гонка!»

“Класичні гори”

Українську збірну цього дня представляло 3 атлеток і всі фінішували, а отже маємо окрім індивідуального ще й командний залік. Поки не серед командів-призерів, втім, будемо сподіватися, – ще все попереду!
Результати фінішерів:

  • Олена Коваль – 1:17:12 (51)
  • Тетяна Давиденко – 1:30:58 (90)
  • Ольга Гавлицька – 1:31:35 (91)

Олена Коваль, чемпіонка України 2023 року з гірського бігу (вгору-вниз), поділилася своїми враженнями після фінішу:

«Я не можу сказати, що біглося дуже важко, бо після фінішу зрозуміла, що сили ще були бігти. По дистанції напевно я “схалявила” друге коло. Розуміла, що в гору я буду програвати всім, і треба відпрацьовувати спуски, оскільки швидкість в мене є!

Стартували ми чомусь дуже пізно – аж в 14:00. Було дуже жарко та й парило. Не вистачало води, попила воду аж на 7-у км.

Чесно кажучи, не скажу, що мала змогу повноцінно займатися підготовкою до Чемпіонату світу з гірського бігу. Тренувалася у себе на Житомирщині, бігала на стадіоні та кроси в лісі, а ще було багато ОФП…»

***
Всі результати по різних дисциплінах об’єднаного Чемпіонату світу можна переглянути на my.raceresults.
Відео доступні: на ютюб-каналі чемпіонату
***
Що ж цьогорічний об’єднаний Чемпіонат світу з гірського бігу та трейлу завершено. На жаль, не маємо поки гучних перемог та трофеїв. Але – майже 1,5 роки Україна відбиває російську агресію. Чимало спортсменів зараз на фронті, у решти – можливості для підготовки досить обмежені. А світ, тим часом, також не стоїть на місці і щороку конкуренція тільки зростає.

Втім, дуже добре, що український прапор майорить на змаганнях найвищого світового рівня. І ще раз нагадує світу про війну, яка відбувається просто зараз у серці Європи та заохочуючи продовжувати підтримувати зусилля України аби вибити ворога з рідної землі.

Нових перемог нашим атлетам та Великої перемоги всім нам, на яку так чекаємо!