Безсумнівною окрасою вечірньої програми першого змагального дня став феноменальний результат молодої Вікторії Ратнікової на 60-метрівці. В конкуренції з більш досвідченішими Яною Качур та Марією Мокровою представниці Запоріжжя вдалось майже неможливе – покращити особистий рекорд одразу на 11 сотих – 7,21, виконати норматив майстра спорту міжнародного класу та, зрозуміло, здобути золоті нагороди національної першості. Більше того, Вікторія стала єдиною українкою, якій підкорився і норматив на скасований зимовий ЧС.

Жорстка Атлетика звернулась за коментарями до Костянтина Рурака, тренера Вікторії та головного тренера збірної по естафетам.

В 20-річному віці у нас в Україні 7,21 ніхто не біг, Жанна лише бігла (Жанна Блок – примітка ред.). Якщо проаналізувати в загальному, то сезон для Вікторії був дуже вдалий, і я розпланував побачити протягом цього сезону за допомогою чого ми підемо в літо. Задоволений і кількістю стартів, це 8 змагань і 17 разів вона бігла, скрізь динаміка була позитивна, виграла два міжнародних змагання, зарекомендувала себе і в Європі, і підтвердила, що на даний момент вона найкраща в Україні, тож будемо чекати на літо.

Вже є розуміння, бачення тренувального процесу на 100-метрівку?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Знову ж, як говорить досвід, зимовий період показує з чим ми будемо йти далі. Ми, наприклад, відпрацьовували довгий стартовий розгін, щоб перенести його в результаті на 100 метрів. Я думаю, що великих проблем не буде, вийти на літо з результатом 11,25-11,30. Олімпійські Ігри я не планую, тому що дійсно норматив високий і ще трохи зарано, а от на чемпіонат Європи, де норматив 11,44, ми будемо старатись потрапляти і в особистому виді і в естафеті.

Як вам працюється з Вікторією?

Ми працюємо лише другий рік, і з початку було важкувато, тому що у неї дуже великі амбіції, вона максималістка, тож це перекладається і на тренувальний процес, в кожній вправі вона ще не думає, як вірно її зробити. Я її змусив більше думати, більш спокійно виконувати вправи, щоб результати виконання кожної вправи поліпшували її, а не просто робити вправи на повторення. Вже цю тренувальну програму, яку я підготував на зиму, Вікторія виконала дуже спокійно, і, як бачимо, результат говорить сам за себе!

Вікторія Ратнікова 7,21 Яна Качур 7,39 Марія Мокрова 7,53

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів