По результатам сезону Вікторія Ратнікова підходила до головних змагань країни явною фавориткою на короткому спринті, хоча у її суперниці Яни Качур ще на початку сезону був кращий результат: 7,29 у Яни проти стабільних 7,32 у Вікторії. Саме стабільність виступів Вікторії та деякі проблеми у Яни і давали підстави робити ставки на Вікторію, але те, що вдалось молодій вихованці Костянитина Рурака важко переоцінити…

Після впевненої перемоги у фінальному забігу Вікторія лишилась в дальній частині сумського манежу. І хоча результати вже якийсь час були доступні на сайті, вона вперто чекала оголошення по манежу – після слів “Вікторія Ратнікова – 7,21” її щасливий вигук пролунав навіть голосніше голосу диктора в динаміках. Це вперше коли спокійна і сконцентрована спортсменка дала волю емоціям.

Ти сама розумієш, що ти щойно зробила?

Ні, поки що не можу усвідомити!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Півтора місяці тому ти говорила, що ви з тренером плануєте виконувати норматив на ЧС. Норматив – 7,30, і ти по сезону підійшла дуже близько – 7,32 ти показала двічі. Що зараз було, як це можна отак за один раз зняти 11 сотих?

Це мабуть відпочинок. Я після стартів своїх, які були за кордоном, відпочила 4 дні. Повністю відпочивала, без тренувань, тільки розминки, шипівки взагалі не взувала, тому що була втомлена. Уже в Туреччині видно було (на зимовому чемпіонаті АБАФ – прим ред.), що сил бігти взагалі немає. Я була засмучена, думала, що усе, 32 – це межа.
В сьогоднішньому півфіналі, я ніби граючись пробігла, і відчула, що можу із 30. Склалось усе чудово: старт хороший і реакція, і фініш, конкуренти хороші. Просто щось неймовірне!

А чи говорив тренер на який результат ти була готова бігти?

Тренер вірив у мене і говорив, що за 7,25 пробіжу, але я аж ніяк не очікувала 21. Я розраховувала на 7,29, вибігти з 30. Я готова була з 30 вибігати, це було очевидним по забігу, по старту моєму, але почула постріл – і ноги понесли, тільки фініш і тільки першою. Я дуже задоволена.

Фото Олени Назаренко для ФЛАЗО

Як ти сприйняла новину про те, що відмінили Чемпіонат світу, і чи вносили ви якісь корективи в зимовий сезон з тренером?

Ні, коректив ніяких не вносили. Сприйняла нормально, у мене було завдання виграти тут і показати хороший результат, в будь-якому разі Чемпіонат світу відбудеться у наступному році. Я не засмутилась, спокійно відреагувала.

Які тепер у тебе плани?

Готуватись до літнього сезону. Відпочинку взагалі не буде, поробимо 3 дні лише розминки, можливо, а потім починаємо працювати далі. Підготовка на Олімпійські ігри, все ж таки.

І фінальне питання: 60-метрівка або 100-метрівка?

Кожного разу по-різному. Мені подобаються 100-метрівка тим, що після старту є можливість хоч трохи насолодитись бігом, але 60 – це моє улюблене, старт – це моє все. Не можу обрати щось одне, це важкий вибір для мене. Ну можна сказати, що для зими – 60 метрів, а для літа – 100 метрів. Але ніяк не двісті!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів