Низький пульс 6. Дар’я Михайлова та справжня любов до бігу

Історія Дар’ї однозначно привертає увагу. Не маючи «вау» результатів у юнацькому та юніорському віці, Даша сколихнула дорослий спорт. Наразі саме вона – найсильніша атлетика України на довгих дистанціях, якій в цьому сезоні ще не було рівних.

Дякуючи «Низькому пульсу» та Жені Годуну, тепер ми маємо змогу трохи детальніше дізнатися подробиці таких досягнень.

Про початок серйозних тренувань

Ближче до завершення університету я почала активніше тренуватися, прийшла до результату Rандидата у майстри спорту і тоді я зрозуміла, що завершується навчання і що я буду робити далі? На той момент спорт не давав мені грошей і я все одно пішла працювати. Працювала у фітнес-клубі і постійно думала, як пошвидше звідти втекти і де мені побігати. Думала тоді про цей біг постійно і зрозуміла, що не хочу працювати, хочу бігати. Просто дуже потрібно мені це!

Про звання МСМК

Для мене це в першу чергу це звання означає те, що татові буде приємно. Тому що в спорт я прийшла саме завдяки йому. Він був моїм першим тренером і я вважаю, що завдання першого тренера не  втому, щоб дитина була здорова чи ще досягла якихось результатів у дитинстві, а привити любов до спорту. Тато завжди мені говорив, що те, що я щось виграю у дитячому спорті. – це нічого не означає. Ось якщо виграю щось у дорослому спорті – оце вже буде досягнення. Це сиділо у мене в голові, довелося повернутися і показати цей результат. Тому “міжнародник” це чисто для тата. Для мене це нічого.

Про заробіток професійного спортсмена

Для всіх насправді по-різному. Є декілька пунктів. По-перше це зарплати. У мене це 4 тисячі гривень у збірній України, це пів ставки. Багато хто ще влаштований десь в армії, там зарплата більше, це десь 10 тисяч, але там в основному хлопці, дівчатам важко потрапити до військових структур. Це вже комфортніше. У мене взагалі виходить тривалий час не було ніяких зарплат і я жила за рахунок комерційних стартів – це і є третій пункт. Ти їх плануєш за рік, думаєш скільки зможеш там заробити, обираєш. Це завжди як лотерея. Плюс для нас завжди суттєвий фактор – який результат там можна показати і чи можна оновити особистий рекорд. Іноді ти втрачаєш в грошах, але їдеш на старт, де у тебе буде швидкий час, адже потім ти зможеш його презентувати як personal best.

Також у цьому випуску: про юнацький спорт, про людей, що зробили неабиякий внесок в цей успіх, а саме про тренерів, а також про змагання, комерційні, світові і європейські першості, кенійську містичність і норматив на Олімпійські Ігри.

Обов`язково до перегляду!