В хорватському місті Светий Мартин-на-Мурі відбувся 30-ий чемпіонат світу з бігу на 100 кілометрів, який організовується Міжнародною асоціацією ультрамарафонців під патронатом IAAF.

Україна цього року була представлена п’ятьма чоловіками та трьома жінками, і варто віддати належне атлетам – всі успішно дістались фінішу, що в результаті дозволило чоловікам посісти командне 15-те, а жінкам 22-ге місця серед ультрамарафонських збірних всього світу!

Індивідуальні результати українців наступні: 44-м став Олександр Головницький з часом  7:32:46 (середній пейс 4:31 на 1 км), 75-м фінішував Костянтин Желєзов – 8:25:51 (пейс 5:03), 80-м став Олексій Кононенко – 8:28:49 (пейс 5:05), 106-м фінішу дістався Олександр Пасічник – 9:44:14 (пейс 5:50), 120-м став Микола Якобчук – 11:52:38 (пейс 7:07). Серед жінок найшвидшою українкою стала Марія Оприц, її результатом 9:44:13, Любов Сич та Валентина Ковальська фінішували разом з часом 11:27:36.

Ультразбірна України

Жорстка Атлетика поспілкувалась з найшвидшим українцем чемпіонату Олександром Головницьким:

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Як склався виступ, все вдалось по дистанції? Писали, що там був досить пристойний перепад висот – близько 700 метрів, як давались гірки?

Виступ склався не так як хотів, була серйозна травма спини, і буквально в кінці весни почав готуватися до 100км. По тренуваннях було все добре, вже перед виїздом на змагання тренер сказав, що готовність пробігти по 4:10. Але вже на місці побачив стільки гірок і зрозумів, що буде тяжко, так як через травму спини, ми повністю виключили їх з підготовки. Я після 60 км буквально вже не біг, а просто добирався до фінішу…

Яке було завдання на цей Чемпіонат?

Готовність була з 7 годин вибігти, якщо по плану, це б дозволило потрапити в 20-ку на чемпіонаті світу. Але дуже задоволений, що при мертвих ногах, я не зійшов, бо дійсно було дуже важко!

Коли було найважче?

З 60 до 80 кілометру – постійне бажання зійти, мозок мене просто атакував цією думкою, але після 80-го кілометру я вже зрозумів – фініш буде!

Вся збірна в новому екіпіруванні, все видали в повному обсязі?

Я не знаю, який має бути повний обсяг. Але зараз дійсно хочеться подякувати федерації, дали і костюми, тайтси, напівтайтси, валізу, рюкзак і т.д. За 18 років моїх виступів в складі збірної це перший раз так багато дали! Зазвичай позастадіонні види отримували лише мінімум – труси, майку, можливо рюкзак і все, а зараз величезне дякую федерації, виглядали всі супер, що і видно по наших фото! 

Окремо також хочу подякувати компанії МедСпорт, яка надала нам безкоштовно спортивну фармакологію і особисто від себе компанії Еліксир за ізотонічні напої. 

Олександр Головницький з рекордсменом світу японцем Нао Казамі

Перемогу ж у Хорватії відсвяткував японець YAMAUCHI HIDEAKI з часом 6:28:05, 2 місце у GYOBA TAKEHIKO 6:32:51, на третьому місці MTHEMBU BONGMUSA з Південної Африки 6:33:47. Серед жінок першою стала хорватка ŠUSTIĆ NIKOLINA, пробігши за 7:20:34, за нею – представниця Німеччини ALDER-BAERENS NELE – 7:22:41 і третьою стала японка FUJISAWA MAI – 7:39:07. Командна першість за японцями, як серед чоловіків та і серед жінок.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів