У Швейцарії триває Чемпіонат Європи зі спортивного орієнтування.

Після кваліфікаційних забігів в основне коло змагань на середній дистанції пройшли Щербаков Денис, Кратов Олександр та Глібов Руслан. У фіналі Денис посів 30-ту позицію (+7:41), Олександр 20-ту (+5:56), і Руслан на 5-й позиції (+2:24) – як і на спринті у top-6 🙂

А кращі результати показали Олав Лунданес (бронза), Флоріан Ховард (срібло) та Матіас Кибурц (золото). У жінок кращою на цій дистанції виявилась Маріка Тейні з Фінляндії, срібний результат показала шведка Туве Александерсон, а швейцарка Сімона Аберсольд бронзою середньої дистанції ЧЄ розпочне свою медальну історію на дорослому рівні.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Жорстка Атлетика поспілкувалась з Олександром по завершенню змагань.

Які загальні враження? Сподобаллась дистанція, чи була складною?

“Так, дистанція була цікавою технічно та складною фізично, були варіанти – хороша дистанція”.

Вже після старту оцінюючи підготовку, чи можеш сказати, що все було правильно зроблено і був готовий до дистанції?

“Я би казав, що місцевість в цілому дуже схожа на Крим (Соколине, Ангарський перевал). Тож ніяких сюрпризів не було – наша місцевість. У цьому плані велика перевага для нас, інша справа – не вийшло реалізувати цю перевагу”.

А чому не вийшло?

“Фізично щось пішло не так, не знаю. Є думка, що акліматизація накрила, є ще декілька ідей”.

Не пізно для акліматизації?

“Зазвичай у мене на 2-3 день відчувається. Цього разу взагалі не було таких відчуттів? як зазвичай на 2-4 день, а от зараз якраз вони. Не знаю. Знову ж це перше? що спадає на думку. Коли я робив останню підводящу роботу все було нормально, відчував себе чудово”.

А технічно як пройшов дистанцію?

“Все нормально, були помарки – секунди. Це пов’язано з фізичною формою – дійсно складно орієнтуватися коли тебе заливає потом і молочною кислотою. Загалом, технічно задоволений – впорався нормально на фоні такого жахливого стану. Як я вже казав – рідна місцевість, було б дивно тут “зливати”.

Як зараз настрій, стан – хочеш бігти естафету, довгу?

“Після таких дистанцій зовсім ніякого настрою немає, але це перші такі емоції. Я не перший день цим займаюсь (орієнтуванням), будемо дивитися. Якщо я побіжу естафету, довгу буде цікаво порівняти відчуття. Якщо на наступних дистанціях все буде добре, можливо, на середній це був одиничний випадок і реакція організму на щось. А якщо форма буде поганою, значить щось було зроблено не так”.

А сьогодні, 10 травня, Чемпіонат Європи знову вертається у місто на спринтерські дистанції – на цей раз спринтерська естафета чекає на нас. Склад української команди: Дзема Катерина, Рачук Тарас, Савченко Олексій, Федорова Олена. Саме у такій послідовності бігтиме наша четвірка. Старт о 17:00 за місцевим часом.

Слідкувати можна за посиланням 

Фото зі сторінки

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів