Середина жовтня  – традиційний час проведення змагань з кросу “Янтарна Морська миля”. Захід проходить в Литві, на Курській косі, що є національним парком та входить до світової спадщини ЮНЕСКО. І в цьому полягає його особливість – траса прокладена узбережжям і має різноманітне покриття. Маршрут починається на Спортивно-оздоровчій базі, тягнеться вздовж берега моря, потім проходить лісом та асфальтованою дорогою вздовж узбережжя. Покриття траси: 60% – асфальт, 35% – ліс, 5% – пісок. Цього року змагання проводилися в 24-те, під час низ розіграли також медалі чемпіонату Литви з кросу.  За регламентом жінки долають 3 морські милі (5,556 км), а чоловіки – 6 (11,112 км).

Попередні два роки у змаганнях жінок переможницею ставала українка Марина Немченко. Нині вона теж вийшла на старт, однак додати собі третій титул чемпіонки “Янтарної морської милі” не вдалося – з часом 18:56 Марина стала другою.

“Сьогодні я друга. Збігала трішки швидше, ніж минулого року, але після марафону бігти крос таке собі”, – ділиться Марина враженнями від забігу у своєму Instagram.

Виграла забіг литовська спортсменка Грета Карінаускайте – 18:34. До речі ця спортсменка –  рекордсменка Литви в бігу на 3000 з/п, є срібною призеркою Чемпіонату Європи U23 та бронзовою – Європейських Ігор-2023.

Третьою на “Янтарній милі” також прибігла литовська атлетка Ауксе Лінкуте – 20:18.

А от на четвертому місці “Жорсткій атлетиці” надзвичайно приємно бачити нашу журналістку, Наталію Бурковську, яка торік писала про перемоги Марини Немченко і Миколи Мевші на цих змаганнях, а сьогодні й сама здолала три морські милі з часом 20:37, і фінішувала за крок від подіуму.

Цікаво відзначити ще одну незвичну традицію цих змагань –  імена переможців закарбовують на спеціальному гранітному камені, біля моря, і українці вже мають тут солідне представництво. Зокрема,  цього року вшосте виграв “янтарну милю” Віталій Шафар, про що читайте за посиланням.