Цієї суботи, 14 жовтня, у Литві пройшли міжнародні змагання «Янтарна морська миля».

Маршрут починається на Спортивно-оздоровчій базі, тягнеться вздовж берега моря, потім проходить лісом та асфальтованою дорогою вздовж бою морських хвиль. Покриття траси: 60% – асфальт, 35% – ліс, 5% – пісок.

На дистанції 3 і 6 морських миль (жінки 3, чоловіки 6 відповідно) відбувся відкритий Чемпіонат Литви з кросу, де українці здобули першість!

Редакція Жорсткої Атлетики поспілкувалась із переможцями:

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Марина Немченко: «Мені довподоби ці змагання, дуже цікава і не проста траса. Пісок, ліс, трава, асфальт, невеличкі гірки, біг по пляжу, треба працювати всю дистанцію! Минулого року я перемогла на них, і цього хотіла побити рекорд траси! Але погода внесла свої корективи.
Засмутилась, що можливо десь не допрацювала и 5 сек не вистачило до рекорду, але було б ще гірше, якщо б це була 1 чи 2 сек, втішаю так себе…
Я не могла зрозуміти, чому так важко біглось, бо траса та сама, а по відчуттям набагато важче ніж минулого року, проте форма зараз краща. А потім побачила фото з попереднього року, і зрозуміла, що в додачу до погодних умов, не в найкращу сторону природа трохи коригувала трасу, з пляжу багато надуло піску, і ті шматки дистанції, коли забігаєш на пляж і вибігаєш з нього були жорсткі, і вже можна швидко бігти, то зараз там ледь не пішки шли!»

Микола Мевша: «Кросових змагань в моєму житті було дуже мало, і я ще не зрозумів як їх бігати.
Марина мене підбила на цей старт, та то і добре, вже час зануритись в серію осінніх стартів. Дякуємо організатору за теплий прийом!
Я знав, що ще не в самій гарній швидкісній кондиції після марафону, але був впевнений як тренер так і я, що за п’єдестал поборемося!
Біглось добре, особливо по асфальту, як то кажуть: попадав в біг. Ну, а волога, трава в лісі та морське побережжя – це те ще випробування. До кросу потрібно готуватись, там своя специфіку бігу, а ми на це не робимо акцент…
На початку перегонів вирішив бігти в соло, перевірити себе та продихатись. Виграв, задоволений місцем, але розумію, що не вистачило конкуренції та гарної погоди для оновлення рекорду траси.
Кумедно ще те, що два рази за крос не туди звертав, але то таке, хлопці не наздогнали то і добре”

Результати 3 милі, жінки:

1. Марина Немченко (19:00) 🇺🇦
2. Loreta Kančytė (19:22) 🇱🇹
3. Lina Kiriliuk (19:32)🇱🇹

6 миль, чоловіки:

1. Микола Мевша (34:37)🇺🇦
2. Lukas Tarasevičius (36:25)🇱🇹
3. Ignas Dumbliauskas (36:35)🇱🇹

Фото: V. Petriko

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів