Чоловіча спортивна ходьба стала єдиним видом вечірньої програми другого змагального дня чемпіонату Європи, де були представлені українці.

У Римі на дистанції 20 кілометрів наша країна мала одразу трьох представників, першим з яких і десятим у фінішному протоколі прийшов Ігор Главан. Він подолав дистанцію за 1 годину 22 хвилини і 3 секунди.

«Ми з тренером хотіли виконати Олімпійський норматив, але зрозуміли, що через спеку буде важко показати швидкий час, тому планували потрапити у топ-6 чи топ-8. Йшлося мені шикарно, але в один прекрасний момент спазмувало шлунок і вже довелося терпіти.

Ігор Главан. Фото: Жорстка Атлетика

Тому задача виконана 50 на 50, це не супер, але й не погано. Я думаю, що цей результат додасть мені балів у рейтингу і я зможу потрапити на Олімпійські ігри», – сказав Ігор Главан в ексклюзивному коментарі для Жорсткої Атлетики.

Сергій Світличний. Фото: Жорстка Атлетика

На сімнадцятій сходинці з кращим результатом цього сезону фінішував Сергій Світличний, подолавши 20 кілометрів за 1:23:49.

«Функціонально все було добре, але ноги просто сідають і все: немає різкості руху. Як таку поправку на погоду не робили, лише зробили спокійну розминку,  бо і так уже розігрітий. Особисто для мене перші 5-6 кілометрів погода відчувалася, а далі сонечко почало сідати.

Плюс більша частина траси була в затінку, тому на погоду не грішу. Настанова від тренера була більше пити, щоб не було зневоднення», – прокоментував Сергій Світличний для журналістів Жорсткої Атлетики.

Нагадаємо, що рік тому Сергій з часом 1:22:28 став 28-м на дебютному для себе чемпіонаті світу у Будапешті.

Іван Банзерук. Фото: Жорстка Атлетика

Ще один українець, Іван Банзерук завершив дистанцію на 28-му місці – 1:28:25. Про те, що пішло не так Іван розповів в інтерв‘ю Жорсткій Атлетиці:

«Ситуація така сама, як і після командного чемпіонату світу цього року. Я тоді стартував на комерційних змаганнях у Польщі і зійшов, на жаль. Цього разу два тижні тому я йшов десять кілометрів і встановив особистий рекорд. Тому можливо, що я не до кінця відновився після того старту.

Подолавши 2-3 кілометри і зрозумів, що сьогодні нічого не вийде, але терпів до кінця, бо все таки це чемпіонат Європи. До того ж, дуже прикольно фінішувати на стадіоні, де тебе зустрічають заповнені трибуни. Далі поїду до Ворохти і буду готуватися до естафети на Олімпійських іграх», – зазначив Іван Банзерук.

Нагадаємо, що у квітні цього року Іван у парі з Оленою Собчук виборов путівку на Ігри в абсолютно новій дисципліні – змішаній естафеті зі спортивної ходьби на 42 км.

Перемогу у Римі святкував швед Персеус Карлстром (1:19:13), срібну нагороду здобув іспанець Пол Макграт (1:19:31), а бронза дісталася італійцю Франческо Фортунато (1:19:54).

Також, читайте інтерв‘ю новоспеченої бронзової призерки чемпіонату Європи зі спортивної ходьби на 20 кілометрів – Людмили Оляновської:

« Я забрала своє, бо українці ніколи не здаються», – Людмила Оляновська про бронзову нагороду чемпіонату Європи