Олена Собчук посіла десяту сходинку на чемпіонаті Європи з легкої атлетики, що триває у Римі. Українка змагалася у спортивній ходьбі на 20 кілометрів та подолала дистанцію з кращим результатом цього сезону – 1:31:47.

Нагадаємо, що у Собчук вже є ліцензія на Олімпійські ігри в Париж, яку вона здобула минулого року на чемпіонаті світу в Будапешті. Чемпіонат Європи-2024 став для Олени другим у кар‘єрі. У 2022-му вона фінішувала дев‘ятою у Мюнхені.

Про свої емоції одразу після фінішу у Римі Олена розповіла в ексклюзивному інтерв‘ю Жорсткій Атлетиці.

Як взагалі враження, адже це перший фінал цього чемпіонату, чи був якийсь тягар відповідальності?

Ні, тиску ніякого не було. Налаштування було нормальне. Підготовка пройшла плавно, лише один нюанс – я за тиждень до змагань захворіла, що трошки вибило з тренувального процесу. Тому, останні дні я себе психологічно налаштовувала, що я готова і вся робота пророблена добре.

Але вчора на розминці, дуже в‘яло себе почувала. Ще й дуже спекотно, а ми цілий день в очікуванні старту і якогось такого здоров‘я не відчувалося, тому йшла і терпіла як могла.

Враховуючи всі обставини, як оцінюєш сьогоднішній результат?

Пів року я на зборах, а у мене є сім‘я та дитина, і завжди в тривозі та переживання через те, що в нашій країні війна. Багато негативних новин дуже впливають на психологічний стан. Тому не все так гладко, і скоріше сумно.

Як щодо сьогоднішньої погоди?

Погода не дуже змагальна, але через те, що був вечір і сонце сховалося, було набагато свіжіше, ніж удень. Протягом дня і часу очікування старту вже тут на стадіоні є відчуття виснаження. Але ми виступаємо за Україну і за всіх, хто бореться за нас на фронті, тому нам немає на що жалітися, адже тим хлопцям і дівчатам в рази складніше. Старалася і налаштовувалася, щоб боротися. Так, було важко, але маємо те, що маємо.

Цей сезон дуже довгий, адже попереду ще Олімпійські ігри. Як налаштовуєтесь та розподіляєте змагальну енергію?

Так, цей сезон почався значно раніше. Чемпіонат України теж проходив раніше, бо потрібно виконували нормативи, тому щільний графік і багато інтенсивних тренувань. Але план такий, щоб показувати найкращий результат у кінці сезону. Сподіваємось на покращення результатів та піднесення на Олімпійських іграх. Маю велику надію і покладаю всю сили саме у Париж. Також віримо в ЗСУ і все буде добре!

Перемогу ж у Римі здобули італійки. Антонеллі Пальмізано (1:28:09) стала чемпіонкою Європи, а  Валентині Траплетті (1:28:37) – срібною призеркою.  А бронзову нагороду виграла українка Людмила Оляновська (1:28:48), для якої це друга нагорода континентальною першості у кар‘єрі.