Олімпійська чемпіонка Перес Джепчірчір побила світовий рекорд у заліку “woman`s only” на 45 секунд на Лондонському марафоні, вигравши цю шосейну гонку з часом 2:16:16, сьогодні, 21 квітня.

Співвітчизник Джепчирчір – Олександр Мутісо Муньяо виграв чоловічу гонку за 2:04:01, перемігши легенду Ефіопії, та й усього світу з марафону – Кененісу Бекеле на 14 секунд.

Ні для кого не було секретом, що побити світовий рекорд, який тримався з 2017 року за Мері Кейтані (у забізі woman`s only) 2:17:01 було головною метою жіночої гонки. Що ж, як бачимо, кенійка чудово впоралась із цією задачею.

У своїх коментарях для преси, Перес досить стримано прокоментувала свій виступ:

Досягнення не мають бар'єрів

«Я думала, що гонка буде швидкою і що рекорд паде, але я не очікував, що це буду я», — сказала Джепчірчір.
«Це тому, що я вірю в себе. Коли перетинала фінішну пряму, я думала про те, як вдячна за те, що це був мій останній марафон, перш ніж я поїду в Париж. Тепер знаю, що маю чудовий шанс захистити свій титул у Парижі на ОІ»