Токійські організатори привернули неабияку увагу до свого марафону, який відбудеться 3 березня 2024 року, залучивши на нього двох найбільших зірок у легкій атлетиці.

Дует Хассан/Кіпчоге, який є частиною команди NN Running Team явно вважає, що час проведення заходу ідеальний, оскільки вони готуються до Олімпійських ігор у Парижі. Кіпчоге, наприклад, збирається боротися за свій третій олімпійський титул з марафону у столиці Франції в серпні.

Нідерландська бігунка Сіфан Хассан намагатиметься підкорити рекорд траси (2:16:02, який належить Бріджит Косгей), і в неї є всі шанси це зробити, адже її особистий рекорд – 2:13:44, який цього року вона встановила на марафоні в Чикаго.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Хассан прокоментувала: «Дуже рада оголосити про свою участь у моєму наступному марафоні. Вважаю, що Токіо є ідеальною підготовкою до паризьких Олімпійських ігор, тому що у мене залишилися чудові олімпійські спогади про місто Токіо і відчуваю, що зможу підживити свій олімпійський вогонь там. На вулицях Токіо буду прагнути продовжити свою марафонську подорож. Я хочу вчитися на кожному марафоні, оскільки кожен марафон відрізняється, і я не можу дочекатися, щоб приїхати до Токіо»

Після цього марафону Хассан повинна буде вирішити, які дистанції бігтиме в Парижі. Варто зазначити, що олімпійський жіночий марафон відбудеться в останній день легкоатлетичної програми – 11 серпня.

Японська подія також передбачає повернення 39-річного Еліуда Кіпчоге, рекордсмена токійської дистанції 2:02:40 (у 2022 році).

Кіпчоге сказав: «У мене хороші спогади про Японію. Там я виграв золоту олімпійську медаль і встановив рекорд дистанції на токійському марафоні. Минулого разу я був вдячний за організацію заходу в такий складний час пандемії Covid-19. Моєю метою було встановити рекорд дистанції, і це було чудово. Я почуваюся добре, готуючись до моєї наступної гонки в Токіо. Для мене це ідеальна підготовка до моєї мети: виграти свій третій поспіль олімпійський титул наступного літа в Парижі»

Ця новина, очевидно, стала розчаруванням для Лондонського марафону, організатори якого також хотіли би запросити Кіпчоге на свою поідю 23 квітня разом із переможницею серед жінок 2023 року – Сіфан Хассан.

Перші вихідні весни також стануть насиченими для легкої атлетики, оскільки 3 березня – останній день Чемпіонату світу в приміщенні в Глазго.

Фото: Getty Images. Джерело: Athletics weekly.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів