Легкоатлет з Хмельниччини отримав 15 років тюрми за шпигунство для Росії

Тренер з легкої атлетики та за сумісництвом агент російських спецслужб Віктор Гаєвий увʼязнений на 15 років за збирання розвідданих про дислокацію та переміщення Сил оборони України на Хмельниччині, повідомляє Служба безпеки України.

Тренер Гаєвий майже щодня пробігав від 10 до 50 кілометрів, щоб відслідковувати місця базування та маршрути руху українських військ. Під час бігу він здійснював приховану фото- та відеозйомку за допомогою власного мобільного телефону, який статично закріплював на руці.

За інформацією СБУ, основним завданням «бігуна» була розвідка локації із важким озброєнням та боєприпасами ЗСУ. Також російський агент розробив для окупантів топографічну схему, в якій позначив координати українських блокпостів на основних автошляхах регіону. Розвідувальна інформація потрібна була загарбникам для планування повітряних обстрілів та можливих розвідувально-диверсійних операцій.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Контррозвідники СБУ затримали зловмисника у травні 2022 року «на гарячому», коли він приховано фотографував один з місцевих об’єктів Укрзалізниці. За матеріалами Служби безпеки, суд призначив затриманому 15 років тюрми з конфіскацією майна.

Як встановило слідство, 55-річний спортивний тренер був дистанційно завербований кадровим співробітником фсб у березні 2022 року.

У поле зору агресора він потрапив як колишній випускник ленінградського військового училища, де навчався ще за часів СРСР, а потім до 1992 року служив у лавах Таманської дивізії на території Росії. Згодом він звільнився з військової служби та переїхав в Україну.

За кожне виконане вороже завдання зловмисник отримував від окупантів грошову винагороду, яка надходила на його банківську картку.

На підставі зібраних доказів суд визнав агента фсб винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів