У п’ятницю, 10 листопада, українська легкоатлетка Вікторія Ткачук провела майстер-клас для юних спортсменів у київському манежі ШВСМ.
Кілька десятків дітей-легкоатлетів із захопленням не лише слухали срібну призерку чемпіонату Європи з бігу на 400 метрів з бар‘єрами, а й ставили їй свої питання. Так Вікторія розповіла про те, як починалася її професійна кар‘єра:
«Коли почала заробляти перші гроші, то мої ровесники купували телефони, а я – кросівки та вітаміни, бо це важливо було для результату. До певного моменту, коли я ще батьки мені допомагали, то вони позичали гроші, щоб дати мені, бо потрібно було поїхати на змагання».
![](https://toughathletics.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_4659-640x428.jpeg)
Нині ж спорт повністю забезпечує Вікторію, навіть дає можливість займатися доволі дорогим хобі, а саме фотографією. Але в той же час, фіналістка Олімпійських ігор відмічає, що на шляху кожного спортсмена, не залежно від його віку, є і буде багато перешкод, які потрібно подолати, щоб дійти до вершини.
«Був період, коли півроку мені допомагали різні спеціалісти, поки я не знайшла того тренера, з яким я змогла працювати. Тому що це й фінансові питання, також я хотіла тренувати саме 400 метрів з бар‘єрами. Не кожен хотів і міг працювати з цією дистанцією».
![](https://toughathletics.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_4676-640x480.jpeg)
«Потім я почала співпрацювати із закордонним тренером. Я не знала англійської та спілкувалася з ним через перекладач, але розуміла, що це принесе мені результат у майбутньому. Тренер і група спілкувалися іспанською, тобто я взагалі не могла з ними говорити. Лише через кілька місяців я почала щось розуміти. Все це однозначно зробило мене сильнішою. Адже, якщо ми довго будемо знаходитися в комфортному середовищі, то не будемо рости», – згадує атлетка.
![](https://toughathletics.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_4665-640x480.jpeg)
Наприкінці Вікторія Ткачук провела коротке тренування для учасників майстер-класу. Так юні легкоатлети спорбували вправи, які Вікторія разом з чемпіонкою світу Фемке Бол виконують під керівництвом нідерландського фахівця Лорана Меулі, що не лише покращують техніку та швидкість бігу, а також впливають на реакцію й силу м‘язів кору.
Майстер-клас відбувся під егідою Федерації легкої атлетики міста Києва та за підтримки бігового клубу Track&Speed сlub і Жорсткої Атлетики.