У п’ятницю, 10 листопада, українська легкоатлетка Вікторія Ткачук провела майстер-клас для юних спортсменів у київському манежі ШВСМ.

Кілька десятків дітей-легкоатлетів із захопленням не лише слухали срібну призерку чемпіонату Європи з бігу на 400 метрів з бар‘єрами, а й ставили їй свої питання. Так Вікторія розповіла про те, як починалася її професійна кар‘єра:

«Коли почала заробляти перші гроші, то мої ровесники купували телефони, а я – кросівки та вітаміни, бо це важливо було для результату. До певного моменту, коли я ще батьки мені допомагали, то вони позичали гроші, щоб дати мені, бо потрібно було поїхати на змагання».

Вікторія пояснює юним атлетам техніку виконання вправ

Нині ж спорт повністю забезпечує Вікторію, навіть дає можливість займатися доволі дорогим хобі, а саме фотографією. Але в той же час, фіналістка Олімпійських ігор відмічає, що на шляху кожного спортсмена, не залежно від його віку, є і буде багато перешкод, які потрібно подолати, щоб дійти до вершини.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

«Був період, коли півроку мені допомагали різні спеціалісти, поки я не знайшла того тренера, з яким я змогла працювати. Тому що це й фінансові питання, також я хотіла тренувати саме 400 метрів з бар‘єрами. Не кожен хотів і міг працювати з цією дистанцією».  

Учасники майстер-класу активно слухають настанови Вікторії

«Потім я почала співпрацювати із закордонним тренером. Я не знала англійської та спілкувалася з ним через перекладач, але розуміла, що це принесе мені результат у майбутньому. Тренер і група спілкувалися іспанською, тобто я взагалі не могла з ними говорити. Лише через кілька місяців я почала щось розуміти. Все це однозначно зробило мене сильнішою. Адже, якщо ми довго будемо знаходитися в комфортному середовищі, то не будемо рости», – згадує атлетка.

Майстер-клас від самої Вікторії

Наприкінці Вікторія Ткачук провела коротке тренування для учасників майстер-класу. Так юні легкоатлети спорбували вправи, які Вікторія разом з чемпіонкою світу Фемке Бол виконують під керівництвом нідерландського фахівця Лорана Меулі, що не лише покращують техніку та швидкість бігу, а також впливають на реакцію й силу м‘язів кору.

Майстер-клас відбувся під егідою Федерації легкої атлетики міста Києва та за підтримки бігового клубу Track&Speed сlub і Жорсткої Атлетики.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів