Сіффан Хасан та Келвін Кіптум виграли 15-ту серію World Marathon Majors

Олімпійська чемпіонка Сіффан Хасан та новоспечений рекордсмен світу Келвін Кіптум стали переможцями 15-ї серії World Marathon Majors.

У жіночому заліку нідерландка Сіффан Хасан має 50 очок та перемоги на Лондонському та Чиказькому марафонах. Таку ж кількість очок заробила й Хеллен Обірі, яка виграла марафон у Бостоні та Нью-Йорку, ставши першою жінкою за 38 років, якій вдалося це зробити в одному сезоні.

Тому за правилами змагань переможця визначали шляхом голосуванням директорів кожного з шести марафонів World Marathon Majors, які віддали перемогу Сіффан Хасан.

У чоловічому заліку найкращим став кенієць Келвін Кіптум, який спочатку тріумфував у Лондоні, а потім з світовим рекордом (2:00:35) виграв у Чикаго.

5. Альберт Корір – 20 очок

Світова серія World Marathon Majors проводиться з 2006 року. Спочатку вона складалася з п‘яти марафонів: Бостонського, Лондонського, Берлінського, Чиказького, Нью-Йоркського, а у 2013-му приєднався ще й Токійський. За участь у марафонах спортсменам нараховуються очки. За перше місце — 25 очок, друге місце — 15 очок, третє місце — десять очок, четверту місце — п‘ять очок, п‘яте місце — одне очко.

Переможець серії отримує 50 тисяч доларів. Друге і третє місце по 25 і 12,5 тисяч, а третє і пʼяте – 7,5 і 5 тисяч доларів відповідно.

Першим українцем, який фінішував усі шість марафонів World Marathon Majors став Василь Боков, першою українкою – Лариса Гетьман-Гнідунець.