Топові українські атлети вже розпочали підготовку до нового сезону. Ми вже розповідали про перший французький збір Марини Бех-Романчук. Там же у Франції розпочинає підготовку до Олімпійських Ігор 2024 ще одна лідерка збірної – Анна Рижикова. Ось що розповідає про це атлетка у своєму Instagram:

“Цього разу занесло мене на тренувальний збір у гори Франції на висоту 1850м. Підготовка в горах відрізняється від тренувань на рівнині, через нестачу кисню організм мусить підлаштовуватись під умови гіпоксії і запускає всі процеси працювати активніше. Частіше у горах готуються бігуни на довгі дистанції. Наприклад, це місце дуже любив Мо Фара, а зараз тут на зборі груба британців на чолі з Келлі Хаджкінсон.

Але, і спринтера і стрибуни пробують включати у свій тренувальний план гори. Тому я тут, щоб стати краще – треба постійно щось змінювати. Бо якщо тренуватись по одному плану постійно, і результат залишиться однаковим” – ділиться Анна.

Жорстка Атлетика поцікавилася в Анни Рижикової особливостями зборів в горах

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Анно, на що робитимете акцент на цих зборах, які роботи заплановані?

Багато буде роботи на укріплення мʼязів та звʼязок, це нудна робота, але дуже необхідна для попередження травм. І раз ми у горах, буде робота на витривалість. Також технічні тренування, є над чим попрацювати в моїй барʼєрній техніці.

Ви казали, що пропускатимете зимовий сезон, а з відпустки вийшли одна з перших, чому?

Вже час починати, скільки можна відпочивати? Мені тренер дав і так велику відпустку, бо попереду багато роботи і треба було засумувати за спортом та відновити здоровʼя.

Чому обрали Францію, які особливості тренувань у тому місці, де ви знаходитесь?

Про особливості тренувань в горах можна довго розмовляти, але саме головне, це дуже повільно відпрацювати перший тиждень, дати організму адаптуватись до умов гіпоксії. Також кажуть що в цьому місці легше переноситься навантаження ніж в інших місцях з такою ж висотою.

Нагадаємо, що минулого сезону Анна Рижикова посіла 10 місце в бігу на 400 з/б на чемпіонаті світу у Будапешті – це один з найкращих результатів нашої збірної. Крім того, на командному чемпіонаті Європи вирвала для нашої команди третє місце ІІ дивізіоні в змішаній естафеті 4х400 м, а головне – виконала норматив на Олімпійські Ігри-2024, під час етапу Діамантової ліги в Лондоні.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів