World Athletics готується відзначити легкоатлетичних зірок 2023 року. В рамках церемонії нагородження буде вручено і відзнаку в номінації “Fair Play” – премію за чесну гру та благородство на спортивній арені. Цього року в номінації шість історій. 

  • Даніель Ебеньйо

Цей кенійський атлет відзначений за зворушливий жест до товариша по команді Себастьяна Саве, на чемпіонаті світу з шосейного бігу у Ризі. Даніель йшов на першому місці у півмарафоні, але коли Себастьян обігнав його, відсалютував товаришу по команді – Саве відповів таким самим жестом і побіг за своїм золотом. А Ебеньйо виборов срібло.

  • Летесенбет Гідеї
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

На чемпіонату світу у Будапешті Летесенбет  виборола срібло в  бігу на 10 000 метрів. Одразу після фінішу  ефіопська атлетка вирушила підтримати нідерландку Сіфан Хассан, після її драматичного падіння на фінішній прямій.

  • Сіфан Хассан

Сама Хассан теж номінована на відзнаку “Fair Play”, оскільки після вищезгаданого падіння у фіналі  бігу на 10 000 метрів на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Будапешті 23, Сіфан не здалася. Атлетка принесла Нідерландам срібло на 5000 метрів і бронзу на 1500 метрів.

  • Шеріка Джексон та Ша’Каррі Річардсон

Ці атлетки вибороли золото і бронзу у фіналі жіночої 200-метрівки на чемпіонаті світу у Будапешті. Після забігу ямайська спортсменка Шеріка Джексон і американка Ша’Каррі Річардсон спонтанно обійнялися, і за цей прояв дружби номіновані на відзнаку за чесну гру.

  • Ніна Кеннеді та Кеті Мун

На чемпіонаті світу з легкої атлетики в Будапешті у фіналі жіночих стрибків з жердиною австралійка Ніна Кеннеді та американка Кеті Мун вирішили розділити золото, після того, як їхні вдалі спроби на висоті 4,95 метра не визначили переможницю. 

  • Джессіка Уорнер-Джадд

Британська спортсменка посіла восьме місце в фіналі бігу на 10 000 метрів на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Будапешті. Після фінішу Джессіка Уорнер-Джадд зачекала і потисла руку останній спортсменці, яка завершила змагання значно позаду решти учасників.

Вболівальників просять проголосувати за той момент, який їм найбільше сподобався на платформах World Athletics на Facebook, Instagram та X.  Під час визначення переможців врахують також голоси експертів. Переможця назвуть напередодні Церемонії Вручення Премій World Athletics в Монако 11 грудня.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів