Європейська федерація легкої атлетики назвала трійки фіналістів конкурсу Golden Tracks, що традиційно визначає найкращих легкоатлетів континенту у різних категоріях.

Як ми вже розповідали, у жіночій номінації до топ-3 увійшла українка Ярослава Магучіх.

У чоловіків двоє, з трьох фанілістів – переможці минулорічного конкурсу. Це Арман Дуплантіс та Якоб Інгебрігтсен, які 2022-го розділили трофей найкращого європейського спортсмена серед чоловіків. Третім номінантом став за результатами голосування вболівальників, журналістів і експертів Мільтіадіс Тентоглу.

Давайте пригадаємо, чим відзначилися ці атлети протягом 2023 року.

Шведський стрибун з жердиною Арман Дюплантіс цього року виграв чемпіонат світу в Будапешті, і двічі покращив світовий рекорд  (6,22 м, 6,23 м). Останній результат приніс Мондо перемогу у фіналі Діамантової ліги в Юджині. Якщо Дюплантіса знов оберуть атлетом року в Європі, він стане другим в історії шведом, після Крістіана Ольссона (2003-04), який два роки поспіль здобував це почесне звання.

Норвезький стаєр Якоб Інгебрігтсен провів надзвичайно продуктивний сезон. 23-річний атлет став чемпіоном світу на дистанції 5000 метрів, срібним призером Чемпіонату світу (1500), виграв золоті медалі фіналу Діамантової ліги на дистанціях 3000 метрів (7:23,63) та  1 миля (3:43,73), оновивши рекорди Європи. Загалом цього року Інгебрігтсен  оновив три європейськи рекорди, і два світові! На додачу Якоб оформив золотий дубль чемпіонату Європи у приміщенні на 1500 та 3000 метрів.

Цікаво, що три попередні роки найкращими легкоатлетами Європи серед чоловіків ставали саме норвежці – Карстен Вархольм був визнаний чоловіком-спортсменом року в Європі у 2019 та 2021 роках, а 2022-го Якоб Інгебрігтсен розділив нагороду зі своїм другом Арманом Дюплантісом.

Третій кандидат на престижне звання – грецький стрибун у довжину Мільтіадіс Тентоглу. 25-річний атлет – чинний чемпіон світу, змагання у Будапешті він виграв з результатом 8,52 показавши переможний результат у шостій спробі. Також на рахунку Мільтіадіса золото чемпіонату Європи в приміщенні та командного чемпіонату Європи і Європейських Ігор.

Тентоглу тричі номінувався на звання найкращого атлета Європи, але жодного разу не перемагав. Якщо йому вдасться забрати цей титул, він стане третім греком в історії, який виграє цю нагороду, і першим серед чоловіків.

Нагадаємо, імена переможців конкурсу Golden Tracks від European Athletics оголосять 21 жовтня у Вільнюсі.