UPD: ФЛАУ не підтверджує рекорд України та зазначає, що у WA застаріла база даних.

Жіночий забіг на 5 км відкривав перший в історії чемпіонат світу з бігу по шосе, який у перший день жовтня проходить у Ризі. Богдана Семьонова стала єдиною представницею України в цьому забігу. Їй вдалося подолати дистанцію за 16 хвилин та 25 секунд, встановити новий національний рекорд (інформація з фінішних протоколів WA) та фінішувати  28-ю серед кращих стаєрок планети.

Вашій увазі ексклюзивне інтерв‘ю Богдани безпосередньо з місця подій.

Твій забіг був перший, тобто можна вважати, що ти відкрила дебютний чемпіонат світу з бігу по шосе. Розкажи про свої емоції?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Я дуже кайфую з самого першого дня тут. У мене вперше за два роки з‘явилося хвилювання і воно мені зараз дуже допомогло, бо налаштовувалася дуже серйозно.

Налаштовувалася серйозно за рахунок чого? Тому що перший дорослий ЧС?

По-перше, давно не було такого офіціозу, я дійсно відібралася на чемпіонаті України і поїхала з командою. Також хвилювалася, бо п‘ятірку в цьому сезоні взагалі не мала бігти, хотіла половинку, максимум десятку. Для мене це дуже крутий результат на 5 км, адже я не бігала швидкісних відрізків, лише об‘єми.

Чи слідкувала за своєю розкладкою?

Так, слідкувала, побачила, що швидко почала, ще й проти вітру і в гірку, але тут неможливо почати по-іншому, бо це дорослі дівчата, для яких це основна дистанція і бігти з ними в групі – це непогано. 

Тобто, трималася з ними скільки було сил?

Так, не вистачає трішки, щоб втримати цю швидкість. Треба над цим попрацювати. Це вперше, коли мені сподобалися 5 км, до цього я їх завжди не любила.

Декілька слів про травми, вони тебе довго переслідували. Як зараз?

У мене були не стільки травми, скільки проблеми зі здоров‘ям, які треба було вилікувати. Найбільшою проблемою було те, що я довгий час була без тренера. Я пройшла реабілітацію перед сезоном з новим тренером, бо просто хотіла почати його здоровою.

Варто зазначити, що зараз Богдану тренує Артем Алфімов, який представляв Україну на ЧЄ в приміщенні у 2021 році.

Перемогу й титул чемпіонки світу з бігу по шосе на 5 км здобула Беатріс Чебет (14:35).

 

 

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів