Переможець та призери на дистанції 42 км – жінки

Сьогодні, у перший день жовтня, у столиці відбувся Київський марафон Незламності від Run Ukraine. Більш ніж 5000 учасників змагалися на Трухановому острові. Перемогу ж на головній дистанції – марафоні – здобула рекордсменка України з добового бігу Олена Шевченко. Одеситка стала найшвидшою серед жінок і показала неочікуваний для себе результат – 3:04:16. Вона майже на чотири хвилини випередила срібну призерку Альону Лазареву (3:08:13) та на чотирнадцять – Ірину Згурську (3:18:50), яка виграла бронзу.

Жорстка Атлетика розпитала Олену про сім’ю, марафон та подальші плани.

Олено, вітаємо з перемогою у марафоні! Як сьогодні біглося?

Біглося швидко! Для мене це спринт. Я задоволена результатом, планувала за 3:10, але вийшло швидше – 3:04.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Наскільки ми розуміємо, марафон не був для тебе головним пріоритетом осені. Розкажи про свої плани на цей сезон?

Ні, не був. Через місяць буде чемпіонат світу з добового бігу, але я на нього не поїду, бо треба їхати за свій рахунок, а це буде в Тайбеї, що дуже дорого. Тому в цьому сезоні у мене нічого немає.

Марафонський…

Виходить, що так.  Я родом з Одеси, а зараз з родиною мешкаю у Києві, тому вирішила пробігти.

Оскільки ти не стартуєш на ЧС, які в тебе подальші цілі та плани?

Буду готуватися на добовий біг. Звичайно хочеться побити свій власний національний рекорд у 240 км та вийти на «тумбочку» світового рівня – це моя мрія. Але для цього потрібно багато тренуватися та мати гарне відновлення: сауни, масажі, гірські збори. У мене цього немає, бо сім‘я, дитина та й війна. Тому зараз я ще не готова до світового рівня, можливо, наступного року буде кращий.

Як тобі вдається поєднувати довгі об‘ємні тренування та сім‘єю?

Ніяк не вдається (прим. – сміється). Я встаю о 5 ранку на тренування або бігаю в обід, коли дитина спить. Чоловік мені кожного разу каже: «Навіщо ти бігаєш?» Мабуть, якщо б я не бігала, то було б гірше. Для мене це така активна медитація, яка заспокоює і дає надію, що все буде добре і ми переможемо. 

 Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів