На стадії півфіналу завершила свій виступ на Чемпіонаті світу Вікторія Ткачук.

«Важко повністю зрозуміти, що стало причиною технічних проблем», – пояснює Вікторія.

У півфіналі українка подолала 400-метрівку з бар‘єрами за 55,43, що майже на 4 десятих повільніше, ніж у забігу. 

«Можливо, я ще не можу адаптуватися до нових тренувань, не можу відчути той ритм, який має бути. З нідерландським тренером ми почали змінювати техніку та бігти в 14 кроків між бар’єрами. Мені навіть сподобалося і у мене досить класно вийшло, але через деякі фактори ми з тренером вирішили, що такі зміни будуть занадто великим челенджем для мене. Адже це зовсім інша силова робота, інші спринтерські тренування».

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

«Зараз треба адаптуватися до нових відчуттів, поки що я не завжди можу контролювати свій біг. Як то кажуть, пруха є, але треба навчитися її реалізувати.

Багато факторів, які треба скомбінувати, в цьому сезоні в мене не завжди це виходить, що й видно по моїх стартах. На одному дуже добре, а на іншому дуже погано. Усе потрібно розбирати і аналізувати, але поки що складно це зробити, бо у нас шалений змагальний темп».

Варто згадати, що це лише перший сезон Ткачук під керівництвом нового тренера з Нідерландів, під керівництвом якого тренуються Фемке Бол, Анна Келбащинська, Ліка Клавер та інші.

«Не можу сказати, що моя програма тренувань суто індивідуальна, але мої тренувальні показники враховуються і в мене є свої завдання. Тренер спостерігає за мною. Бачить, де я можу щось зробити добре, а над чим потрібно ще працювати. Якщо є завдання на тренуваннях пробігти певні секунди, то для мене і для Фемке Бол вони різні.

 Я не дивлюся крізь рожеві окуляри, що олімпійське золото має бути моє, але  мрію і працюю заради цього. Я також розумію, що кожен з нас знаходиться на своєму рівні і має покращувати його».

Кращий результат цього сезону – 54,25, Вікторія показала у Лондоні на етапі Діамантової ліги. А її найкраще досягнення 53,76 датоване 2021 роком на Олімпійських іграх у Токіо, тоді українка вже три сезони працювала під керівництвом італійського спеціаліста Массімо Матроне.

«В перший сезон з Массімо Матроне я взагалі не виступила через травму. Він дивився, аналізував. У нього був більш індивідуальний підхід, тому що він мене вивчав мене більше року. Я почала з ним працювати з осені 2018, а виступила перший раз у 2020, тоді теж не дуже стабільно бігла. Мені вдалося вийти на стабільний результат у 2021, тобто через три роки роботи з ним. Коли я прийшла до Массімо, то в мене взагалі не було професійного досвіду. Мій результат був на рівні юніорів, але я вже була давно не юніорка, маю на увазі по досвіду роботи і по-всьому. Я довіряю процесу і не буду щось кардинально міняти через невдачу на Чемпіонаті світу».

«Залишитися на етапі півфіналу це не те, що я планувала і не те, що хотіла.  Я продовжую працювати далі. У мене ще є два старти, на яких треба достойно виступити і показати все, на що буду спроможна!» 

Фото Жорстка Атлетика

 

Матеріал створено за підтримки Puma Ukraine з метою підтримки та розвитку української легкої атлетики!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів