На Чемпіонаті світу  у Будапешті Катерина Карпюк представлятиме Україну на дистанції 400 метрів. 

Для вихованки ЗТУ Костянтина Рурака це буде четвертий чемпіонат світу в кар’єрі. І перший, на якому вона виступатиме в індивідуальному виді – бігу на 400 метрів.

2017 року  на ЧС в Лондоні Катерина змагалася у складі жіночої естафети 4х400 метрів, тоді дівчата не змогли потрапити до фіналу. А вже за два роки в Катарі, жіночий естафетний квартет посів 6 місце чемпіонату світу (3:27.48). Там же в Досі Карпюк змагалася у складі змішаної естафети, але також завершила ЧС на стадії кваліфікації. 

На попередньому світовому форумі в американському Орегоні Катерина знов була у жіночій естафеті, надаль торік українкам не пощастило пройти до фіналу.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Всі свої найбільші досягнення Катерина має в естафетному бігу 4х400 – 4 місце на зимовому чемпіонаті світу (Бірмінгем 2018), 5 місце зимового чемпіонату Європи (Торунь 2021), золото Всесвітньої Універсіади (Наполі, 2019).

Також Карпюк виступала у складі естафет на Олімпійських Іграх в Токіо, але вийти до фіналу ані жінолій, ані змішаній командам не вдалося. 

В бігу на 400 метрів найкращий результат поточного сезону Катерини Карпюк – 52,45. А її особистий рекорд 51,84, був встановлений 2020 року в Луцьку.

Прогноз Жорсткої Атлетики

Враховуючи те, що найкращий результат цього сезону Катерини – п’ятий з кінця серед всіх учасниць ЧС–2023,  розраховувати на диво складно. Атлетка сама не очікувала потрапляння до Будапешту, і застрибнула буквально в “останній вагон” кваліфікації. 

Лідерки сезону стабільно вибігають з 50 і навіть 49 секунд, тож зрозуміло, що тягатися з ними українці буде непросто. Проте, ми зичимо Катерині особистого рекорду і гарних емоцій від цих змагань. Сама Карпюк зазначила в інтерв’ю, що готується здивувати сама себе, і здійснити те – про що минулого року навіть не мріяла. Хай ця мрія здійсниться!

Кваліфікація у жінок в бігу на 400 метрів стартує у неділю, 20 серпня, о 09:35.

Матеріал створено за підтримки Puma Ukraine з метою розвитку української легкої атлетики!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів