Попередній чемпіонат світу проходив минулого року, хоча за традицією він відбувається раз на два роки. Але COVID-19 вніс свої корективи, 2021-го проводили Олімпійські ігри (замість 2020-го), тож світова легкоатлетична першість була перенесена на 2022-й. Змагання приймав Юджин (США), а Україну представляли 22 атлети.

Як і на попередньому чемпіонаті світу у Катарі, українці вибороли дві медалі. І знов обидві у стрибковому секторі.

Новоспечена бронзова призерка  Олімпійських ігор, Ярослава Магучіх, не розчарувала прихильників і у США. Відзначимо, що цього разу кваліфікацію вдалося подолати двом українкам – Ярославі Магучіх та Ірині Геращенко.

Фінал ЧС-2022 став найсильнішим за всю історію – вперше всі вісім фіналісток взяли висоту 1,96. Далі – обидві українки взяли 1,98 м з першої спроби! У секторі лишилося п’ять атлеток. Чотири з них далі підкорили 2 метри – Магучіх і Геращенко з другої спроби, причому Ірина вперше в кар’єрі взяла цю висоту.

Розв’язка настала на висоті 2,02  – з першої спроби її змогла взяти австралійка Паттерсон! Ярослава підкорила планку з другого стрибка, а українка Ірина Геращенко не взяла.

Далі ні Паттерсон, ні Магучіх не взяли 2,04. Тож золото з результатом 2,02 (за спробами) виграла Паттерсон. Магучіх виборола друге поспіль срібло чемпіонату світу. Геращенко – на четвертому місці.

Ще одну медаль приніс Україні у секторі чоловічих стрибків у висоту Андрій Проценко. Для 34-річного атлета це був сьомий чемпіонат світу в кар’єрі, і перший, де йому вдалося подолати кваліфікацію.

В фіналі Андрій стартував з висоти 2,19, яку взяв з другої спроби. Далі з першої підкорив – 2,24. А потім з третьої подолав 2,27.

Натомість з першого разу взяв  2,30 та 2,33. Цей результат згодом і приніс Проценку бронзу – планка на позначці 2,35 цього разу лишилася не підкореною. Переміг катарець Мутаз Баршим (2,37), срібло у корейця Ву Санхьока (2,35).

Серед інших результатів, окрім 4 місця Ірини Геращенко, відзначимо 7 місце у секторі метання молота Михайла Кохана (78,83). Восьмий результат Анни Рижикової у фіналі 400-метрівки з барʼєрами (54,93). Восьме місце Марини Бех-Романчук у стрибках в довжину (6,82), у потрійному вона була 11-ю (13,91).