2019 року Чемпіонат світу з легкої атлетики приймала столиця Катару – Доха. Непростий спекотний клімат цієї країни, і дуже пізня вечірня програма змагань, не завадили українцям добре виступити. І хоча в активі збірної опинилося лише дві медалі, завдяки великій кількості фіналістів і спортсменів, які увійшли до топ-5, в командному заліку українська збірна з 44-ма очками замкнула десятку найкращих команд світу!

На нашу думку, змагання у Досі стали ковтком свіжого повітря для шанувальників легкої атлетики – нарешті відбулася та сама зміна поколінь. Добре проявило себе чимало молодих атлетів, даруючи надію на подальші перспективи України на міжнародній арені.

Одним з найбільш пам’ятних, звісно, став виступ 18-річної Ярослави Магучіх – у Досі вона вперше в своїй кар’єрі зійшла на п’єдестал ЧС.

Магучіх з першої спроби взяла висоту в 2,02 метра. Потім з третьої спроби стрибнула на 2,04. Цей показник став її новим РВ, світовим рекордом U20 і другим результатом українських спортсменок за всю історію. Вище стрибала тільки Інга Бабакова (2,05). Крім того, Ярослава стала наймолодшою медалісткою в історії ЧС, у видах, що проходять в полі.

Другу срібну медаль виборола Марина Бех-Романчук в останній день чемпіонату світу вона успішно виступила у секторі стрибків у довжину. З  результатом 6,92 Марина стала другою, стрибнувши майже по особистому рекорду (PB атлетки на 1 см більше). Чемпіонкою світу стала німкеня Малайка Міхамбо, яка стрибнула на 7,30.

Стрибунка у висоту Юлія Левченко, яка на попередньому ЧС здобула срібло, цього разу посіла 4 місце, підкоривши 2 метри рівно.

Досвідчена Ольга Саладуха стала п’ятою у фіналі потрійного стрибка – 14,52.

У секторі метання молота обоє українців стали п’ятими у фіналах. Михайло Кохан з результатом 77,39. Ірина Климець – 73,56.

Чудово виступила українська жіноча естафета 4Х400. Катерина Климюк, Ольга Ляхова,Тетяна Мельник,Анна Рижикова вийшли до фіналу ЧС, де посіли шосте місце  – 3.27,48.

Анна Рижикова стала сьомою в фіналі 400 з/б (54,45)

Успішно виступили українські скороходи – у змаганнях жінок на 50 кілометрів четвертою стала Олена Собчук (4:33.38), шостою – Христина Юдкіна (4:36.00).

У чоловіків на дистанції 50 кілометрів 9 місце посів  Мар’ян Закальницький (4:12.28).

Читайте історію виступів українців на ЧС за цим посиланням.