Пекін 2015: Срібло Бондаренка і бронза Оляновської

2015 року чемпіонат світу з легкої атлетики приймав Пекін. Україну у Китаї представляли 57 спортсменів (для порівняння – цього року до Будапешту їде 30). А результатом виступу такої численної делегації стало дві медалі і 22 місце командного заліку.

Переможець попереднього чемпіонату світу Богдан Бондаренко, цього разу подарував Україні срібну нагороду. Відзначимо, що фінал для стрибунів у висоту зіпсувала погода – змагатися довелося на мокрій доріжці.  За золото сперечалися Дерек Дроуін  (Канада), Богдан Бондаренко і Гуов Жанг (Китай), але нікому з них не вдалося з четвертої спроби взяти 2,36 м.

Богдан мав чудові шанси взяти золото, однак  в своїй останній спробі на 2,36 трохи зачепив планку. В результаті переміг Дерек Дроуін, який подолав 2,34. Бондаренко та Жанг розділили срібло з результатом 2,33.

Бронзу Чемпіонату світу здобула скороходка Людмила Оляновська. Українка тріумфувала на дистанції 20 кілометрів. Поступившись лише двом китаянкам Лу та Лію, Людмила виграла бронзову нагороду чемпіонату світу-2015 з часом  1 година 28 хвилин та 13 секунд. Китаянки фінішували одночасно, випередивши Оляновську на 28 сек. Золото виграла Лю Хон. Її співвітчизниця Лю Сючжи здобула срібло.

У змаганнях чоловіків на дистанції 20 кілометрів високе четверте місце посів Іван Главан – 1:20,29.

Також відзначимо високий п’ятий результат української жіночої естафети 4х400 – у фіналі наш квартет Ольга Ляхова, Наталія Пигида, Наталія Лупу, Ольга Земляк показав час 3:25.94.

Також на шостому місці завершила чемпіонат світу ще одна “медальна надія” України – Ольга Саладуха, цього разу її найкращий результат 14,41.

У змаганнях з семиборства сьоме місце посіла дебютантка Чемпіонату Світу – Анастасія Мохнюк, встановивши три особисті рекорди в окремих видах, і РВ за кількістю набраних очок 6359. ВІдзначимо, що після п’яти видів програми Мохнюк у загальному заліку йшла на третьому місці.

У змаганнях з десятиборства дев’ятим став Олексій Касьянов – 8262.