Жорстка Атлетика пригадує хронологію виступів українців на чемпіонатах світу. На черзі – 2011 рік, коли чемпіонат світу з легкої атлетики приймало південнокорейське Тегу.

Виступ України тут ознаменувався двома медалями та 11-м місцем командного заліку.

Перервала невдалу серію українців Ольга Саладуха, яка принесла Україні перше золото чемпіонату світу за останні шість років.

У секторі потрійного стрибка Ольга з першої спроби показала результат 14,94, який і приніс їй золото. Срібло з результатом 14,89 виборола Ольга Рипакова з Казахстану. А бронзовим став  стрибок Катерини Ібаргуен з Колумбії – 14,84.

Комплект бронзових медалей виборола естафетна команда: Олеся Повх, Наталя Погребняк, Марія Рємєнь, Христина Стуй.

До фіналу дівчата пройшли з п’ятим часом (42,63), потупившись у своєму забігу команді Трінідаду та Тобаго, яка у кваліфікаційному раунді, встановила національний рекорд (42,50).

У фіналі ж українки створили диво – Христина Стуй буквально вирвала медаль у Трінідад і Тобаго, на фініші обійшовши їх атлетку лише на 7 сотих секунди – 42,51

Золото із найкращим результатом того  сезону в світі  здобула збірна США 41,56. Ямайський квартет із національним рекордом фінішував другим – 41,70.

DAEGU, SOUTH KOREA – SEPTEMBER 04: (L-R) Hrystyna Stuy, Mariya Ryemyen, Nataliya Pohrebnyak and Olesya Povh of Ukraine celebrate their bronze medal in the women’s 4×100 metres relay final during day nine of 13th IAAF World Athletics Championships at Daegu Stadium on September 4, 2011 in Daegu, South Korea. (Photo by Chris McGrath/Getty Images)

Серед інших виступів, які не принесли медалі, варто згадати і відзначити цілу плеяду українських атлетів.

Так на 400 метрів з бар’єрами кваліфікацію пройшов Станіслав Мельников (49,24 SB), але зупинився на стадії півфіналу. В стрибках у висоту впевнено кваліфікувався до фіналу Дмитро Дем’янюк (2,31), де зазнав трьох невдач на висоті 2,25. В секторі з метання спису Україну представляв Роман Авраменко, який в фіналі показав високе 6-те місце з результатом 82,51. В багатоборстві Олексій Касьянов набрав суму 8132 очки та  в підсумку став 12-м.

У жінок на 100-метрівці кваліфікацію подолала Олеся Повх з результатом 11,25, але в той же час 11,48, показані нею в півфіналі, не дозволили спринтерці кваліфікуватися до фіналу. На 200-метрівці у жінок відразу троє українок подолали кваліфікацію: Марія Рємєнь (22,77), Христина Стуй (22,92) та Єлізавета Бризгіна (23,70). А до фіналу пройшла лише Христина Стуй, повторивши в півфіналі особистий рекорд – 22,79, тоді як у фіналі з трішки гіршим результатом – 23,02 стала 7-ю!

В кроці від фіналу зупинилася Антоніна Єфремова на 400 метрівці. Після впевненої кваліфікації, де Антоніна показала третій результат загалом, в півфіналі спринтерка показала швидкі 50,88 та стала 9-ю. Ще одна українка, Наталія Пигида, також зупинилася на стадії півфіналу – 51,27.

На 800-метрівці до півфінальної стадії пробились відразу двоє українок: Лілія Лобанова стала 11-ю з результатом – 1:59:38 та Юлія Кревсун, яка на попердньому ЧС була в кроці від медалі, зайнявши 4-те місце, в Тегу в півфіналі показала лише 2:05,37.

На 1500-метріці до фінальної стадії змагань впевнено пройшла Наталія Тобіас, але її результат в 4:08,68 був анульований. Анна Міщенко зупинилась на стадії півфіналу з результатом – 4:09,53.

На марафонській дистанції змагались відразу троє українок: Тетяна Гамера стала 15-ю – 2:31:58, Олена Бурківська – 21-ю (2:34:21), Тетяна Головченко – 33-ю (2:39:25).

На бар’єрній 400-метрівці також відразу троє українок подолали кваліфікацію: Анастасія Рабченюк, Ганна Тітімець та Анна Рижикова, яка тоді ще виступала під дівочим прізвищем Ярощук. До фіналу пройшла лише Анастасія, де фінішувала на високій 5-й позиції з результатом 54,18.

В багатоборстві всього в 5-и очках від медалі зупинилася Наталія Добринська (6539), 10-ю стала Людмила Йосипенко (6263) та 21-ю Аліна Федорова (5908).