На ІІІ Європейських Іграх, що цими днями тривають у Польщі, добігли завершення змагання з легкої атлетики.

Нагадаємо, атлети в рамках ЄІ проводили командний чемпіонат Європи. Україна змагалася у другому дивізіоні і посіла друге місце , гарантувавши собі підвищення у класі

Що ж стосовно медалей самих Європейських Ігор, їх у легкій атлетиці розігрували за підсумками виступів усіх трьох дивізіонів – хто показав найкращі результати, той і потрапив до призової трійки.

Навіть виступаючи у другому дивізіоні, українці показали результати кращі, ніж у першому. І своїми медальними здобутками переконливо довели, що мають виступати в еліті європейської легкої атлетики, адже посіли 5 місце медального заліку серед 47 команд!

На рахунку збірної України шість нагород Європейських Ігор 2023:

Лідерка світового та європейського сезону Ярослава Магучіх прогнозовано стала чемпіонкою у секторі стрибків у висоту з результатом 1,97.

Марина Бех-Романчук виграла змагання у потрійному стрибку, підтвердивши статус лідерки європейського сезону – 14,58.

Наталя Кроль здобула золото в бігу на 800 метрів, вперше в сезоні вибігши з двох хвилин 1:59,77.

Михайло Кохан має срібло у секторі метання молота, з кращим результатом поточного сезону – 77,03.

Артур Фельфнер приніс країні бронзу у секторі метання списа  з результатом 82,24, ще й показав найкращий результат сезону в Європи U23.

Владислав Шепелєв має бронзу у потрійному стрибку з новим особистим рекордом та кращим результатом  сезону в Європи U23 – 16,67

Відзначимо, що 16 командам не вдалося вибороти жодної медалі Європейських Ігор у легкій атлетиці, ще вісім збірних мають лише по одній нагороді.