Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Наталія Стребкова дебютувала на Олімпійських Іграх на своїй улюбленій дистанції 3000 метрів стипль-чез та зупиняється на стадії кваліфікації.

В 37-градусну спеку в Токіо Наталія показала 11-й результат в 1-му забігу з підсумковим результатом 9:49,15 хв, чого недостатньо для проходу в фінал.

За правилами, для того, щоб кваліфікуватись до фіналу, необхідно фінішувати в першій трійці з кожних забігів + за кращим часом по добору, потрапляють 6 осіб за загальними результатами, які впорались з дистанцією найшвидше.

Детальніше про виступ розповіла Наталія для редакції Жорсткої Атлетики:

Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club
Біговий клуб у Києві - Track & Speed Club

Наскільки я розумію, після 1-го км все пішло не по плану?

Я не витримала цієї спеки і вологості.

Найперше, цікава твоя готовність перед Іграми. З соціальних мереж складалось враження, що ти в супер формі? Які ціли ви з тренером ставили на Ігри, по результату можливо, по місцям?

Так. Підготовка йшла дуже добре, я була в Карпатах, там дуже добре попрацювала. Всі тренування заходили чудово. Дуже багато зі мною бігав Ваня (чоловік Наталії. – прим. ред.), це допомагало і дозволяло бігати сильні роботи. Звісно, розраховували з тренером на високий результат.

Як ти вважаєш, обертаючись назад, що треба було змінити в підготовці? Можливо збори в подібних до Токіо умовах?

Можливо, але мені здається, що при температурі 37 градусів я б ще більше виснажила організм. можливо погані дні після гір, чи дійсно треба було приїжджати заздалегідь. Треба обговорити з тренером.

Ну і цікаво твої враження від Ігор, від атмосфери?

Атмосфера дуже гарна, організація на високому рівні. От зараз сиджу на допінг контролі і дивлюсь легку атлетику. Тут кожного спортсмена майже за ручку водять.

Нагадаємо, що Наталія цього року на зимовій континентальній першості зайняла 9-де місце в фіналі з бігу на 3000 метрів, та стала 6-ю українкою, якій вдалось розміняти 9-хвилинний бар’єр на “трійці”

Для довідки. Жіночий стипль на 3000 метрів став олімпійською дистанцією починаючи з Олімпійських Ігор 2008 року в Пекін. Українські стаєрки були представлені на кожній з Олімпіад, але подолати кваліфікаційні забіги поки що нікому не вдавалось: 2008 в Пекіні Україна була представлена Валентиною Жудіною, в 2012 році в Лондоні до Валентини долучилась Світлана Шмідт, в 2016 році в Ріо єдиною українкою в даному виді змагань була керчанка Марія Шаталова, і вже в Токіо Наталія Стребкова.

Найкращий виступ показала Марія Шаталова 2016 року в Ріо, вона показала і найшвидший час серед всіх українок на Іграх – 9:30.89, і була лише в 35 сотих від виходу в фінал, про що ЖА писало тут.

Рекордсменкою України є Валентина Жудіна (Горпинич), яка 2008 року в Ялті показала результат 9.27,26.

Фото: Getty Images