Забіги з перешкодами щодня набирають шалену популярність. Для того, щоб перерахувати всі подібні проекти, потрібно чимало часу. Сотні організацій по всьому світу проводять забіги різної дистанції і складності, а охочих випробувати себе стає все більше і більше.

Ми підготували вибірку з п’яти найскладніших та найекстремальніших гонок з перешкодами, які зараз є у світі. Не всі наважуються на участь у них, а ще менша кількість сміливців здатна подолати їх повністю.

1. Green Beret Challenge – Commando – забіг на 13 кілометрів, що складається з жахливих перешкод і завдань, які використовуються для тренувань cил спеціальних операцій армії США. Батьківщиною гонки є штат Техас. Для бійців цього спецпідрозділу існує спеціальний курс, який має назву “три тижні пекла”. І саме з цих “трьох тижнів пекла” організатори черпали натхнення для створення перешкод. На відміну від традиційних забігів, ця гонка, окрім звичного долання перешкод, вимагає злагодженої командної роботи та кмітливості.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

2. Strong Viking – велика європейська серія гонок з тематичними перешкодами в стилі “вікінгів”. Учасники повинні сумарно пройти три послідовні етапи з дистанціями 20, 14 і 8 кілометрів та подолати близько 100 перешкод! Сьогодні гонка проходить на території вікінгів – в Нідерландах, Данії, Бельгії та Німеччині, але організатори на цьому не планують зупинятися. Кожна серія гонки, в залежності від локації, володіє своїм доповненням. Літні гонки відомі саме водними доповненнями, коли протягом всієї дистанції переважають перешкоди, пов’язані з водою. Навесні, на початку сезону, найпопулярнішими є грязьові доповнення.

Засновники Strong Viking вважають, що не існує незнайомих людей, є лише вікінги, які ще не встигли познайомитися.

3. Spartan Agoge – це унікальне 60-годинне спортивне змагання, засноване на спартанських методиках, які беруть свій початок ще з VII століття. Спартанці проводять OCR-змагання по всьому світу. Організатори стверджують, що Spartan Agoge виведе учасників на новий рівень страху і болю. Загалом, якщо після перегляду фільму про трьохсот спартанців, які своїм подвигом зупинили тисячі накачаних хлопців, тобі захотілося стати триста першим – взяти участь у гонці є найоптимальнішим рішенням, щоб зрозуміти, наскільки ти все-таки цього гідний.

4. Понад 400 неймовірних перешкод на дистанції в 64 кілометри є частиною “Брудного вікенду” – грандіозної події з проходження смуги перешкод. Все дійство відбувається на території розкішної садиби Берлі в Пітерборо, Великобританія, де учасників очікують не тільки шалені завдання (наприклад стрибок з висоти 9 метрів), але і божевільна вечірка, де щорічно виступають кращі британські гурти. У 2017 році запрошеними зірками були хлопці з Red Hot Chilly Peppers і The Hoosiers.

5. У крижаних водах у Глазго, Великобританія, чимало плавців встають в чергу, щоб подолати смугу перешкод під назвою Neptune Steps, що проходить за підтримки компанії Red Bull. Дистанція цього забігу складає всього 420 метрів. Особливістю гонки є те, що вона розбита на сім різних ділянок, кожна з яких розташована вище за попередню. Спортсменам необхідно вплав, долаючи перешкоди і борючись з течією води, піднятися на висоту 18 метрів. Для тих, хто звик виходити сухим з води, цей забіг не буде найкращим місцем, аби перевірити свої сили.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів