Найдосвідченіший український спринтер не залишився без нагород на цьогорічному Чемпіонаті України з легкої атлетики, який декілька днів тому відбувся в Луцьку. Так перший день змагань для Сергія Смелика ознаменувався сріблом на дистанції у 100 метрів, яку він подолав за 10,53 секунди. А от 30 серпня, він здобув золото на 200-метрівці з результатом 21,00 секунди. Звісно, це не є його найкращим результатом на цій дистанції, але перемога є перемога. Ми поспілкувалися з Сергієм, щоб дізнатися, як цей чемпіонат оцінює сам спортсмен.

Сергію, які твої загальні враження від свого виступу? Я так розумію, що ти був готовий значно краще, але завадив вітер.

Я думаю, що можна було пробігти швидше, але таки вітер став на заваді.

Це чи не вперше за останні п’ять чи шість років, коли ти зустрів сильну конкуренцію. А тут тобі почали наступати на п’яти (Олександр Соколов, який виборов срібло, програв Сергію лише 0,12 секунди – прим.ред)!

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Я, насправді, тільки радий цьому. У конкуренції, перш за все, народжується хороший результат. Якщо її не буде, то і результат не з’явиться. Тому тільки зелене світло для молодих легкоатлетів. Нехай вони вдосконалюються та складають конкуренцію, адже це буде цікавіше для глядачів та в інших спортсменів з’явиться стимул.

Я вважаю, що це добре, коли ти приходиш на старт і не знаєш, чи ти фінішуєш першим, чи опинишся цього разу без медалі.

Які наступні плани?

У нас заплановані командні Балканські ігри у двадцятих числах вересня. Щодо інших – не можу бути впевненим, адже наша країна знаходиться у червоній зоні та через це не всі спортсмени можуть брати участь у змаганнях.

Який настрій на наступний рік?

Після стометрівки не міг спокійно заснути і вже були думки про те, як правильно готуватися надалі, як планувати підготовку. Попри це, заготовки вже є і, сподіваюся, що ця ситуація з коронавірусом скоро закінчиться. Тоді ми зможемо спокійно готуватися до всіх офіційних стартів, які є заплановані, та показувати на них хороші результати. Зокрема я розраховую потрапити на найближчі Олімпійські ігри.

Відео фінального бігу ЧУ 2020 на 200 метрів серед чоловіків

Фото – Дмитро Вакулка для ФЛАУ

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів