Одна з лідерок української бар’єрної 400-метрівки Вікторія Ткачук вимушено пропустила весь минулий рік, але вже в серпні 2020 року привернула до себе увагу цілою низкою особистих рекордів. Так 9 серпня на змаганнях  Ukrainian Athletic Combats Вікторія показала надшвидкі 54,56 секунди на своїй коронній дистанції, який на жаль не пішов в статистику, інакше займав би друге місце в світовому ТОП листі Тиждень потому на Командному ЧУ Вікторія оновила і свій особистий на гладкій 400-метрівці – 51,85. Золотий результат ЧУ в Луцьку 55,60 у виконанні Вікторії наразі є 9-м результатом в світовому Топ листі.

Жорстка Атлетика поспілкувалась з Вікторією в Луцьку.

Минулий сезон я пропустила через травму, яку я спочатку недооцінила, але як потім виявилось вона була досить серйозною…

Якщо не секрет, що саме турбувало?

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Була пошкоджена підошовна фасція (plantar fascia – прим. ред). Спочатку було запалення, яке переросло в надрив. Відновлення було дуже довгим і багато людей було задіяно в цьому процесі, щоби дійсно поставити мене на ноги. Я виконала дуже багато, скажімо так, альтернативних тренувань, щоб якнайшвидше відновитись.

Чи задоволена ти своїм поверненням після травми?

Поверненням задоволена, адже на першому ж старті був особистий рекорд, який на жаль не пішов в статистику (в рамках змагань Ukrainian Athletic Combats).

Як тобі працюється з іноземним тренером (Вікторія тренується в італійського спеціаліста)?

Переважно комунікація відбувається телефоном, в Whats Up. Я прошу інших тренерів, спортсменів знімати мене на відео, засікати час, і все це пересилаю тренеру.

Це напевно саме та ситуація коли у нас є цілковите взаєморозуміння. Мені повністю підійшла методика тренувань і я довірилась. Я навіть не задавалась питанням, чи вірно чи не вірно, я повірила, а тренер повірив у мене – тому і такий результат!

Щодо перенесення Олімпійських Ігор. Чи правильно стверджувати, що тобі цей переніс зіграв на руку, адже у тебе з’явився додатковий рік після травми?

Можливо так, хоча якби не карантин я вже була готова і в цьому році показувати дуже швидкі секунди, що і підтвердили змагання Ukrainian Athletic Combats. Але так, це перенесення зіграло мені на руку, це дало змогу закріпити відновлення після досить важкої травми і не пришвидшувати підготовку.

Вікторія, питання навіяне результатами останнього ЧЄ в Берліні. Чи ти вже знаєш що робити в твоєму наступному фіналі?

Нагадаємо, Вікторія в фіналі ЧЄ 2018 в Берліні показала лише 7-й час з результатом 56,15, хоча по сезону та в півфіналі стабільно показувала майже на секунду швидший результат, що дозволяло їй боротись за 3-5 місця на континентальній першості.

Напевно це саме той момент коли мені не вистачило 100% віри тренера в мої сили. Проста підтримка та мотивація зі сторони тренера, навіть в найменших дрібницях, допомагає мені справитись з собою морально в першу чергу. Навіть зараз по телефону тренер постійно підбадьорює мене, пише що я сильна, що у мене все вийде. Ну і дуже мені допоміг старт в Києві, просто “гора” звалилась з плечей, я стала значно впевненіша після цього результату. І навіть більше, цей результат показав, що ще є над чим працювати і куди додавати! 

Основне фото Володимир Волков

Відео фінального бігу ЧУ 2020 на 400 метрів з бар’єрами серед жінок

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів