Ім’я Юлії Мороз вже давно відомо легкоатлетичній спільноті та асоціюється з високими результатами. Але після тимчасової перерви та повернення Юлії довгий час не вдавалось засяяти та наблизитись до конкурентних результатів навіть на національному рівні. Все почало змінюватись з початком співпраці Юлії з Попеляєвим Андрієм Володимировичем.

І ось вже в 2020 році Юлія не лише почала перемагати, але й випробовувати себе на цілковито новій дистанції. Жорстка Атлетика поспілкувалась з Юлією та розпитала її про перемогу на дистанції 2000 метрів з перешкодами з результатом 6:39.07 на Командному ЧУ, що проходить в Сумах 31 січня – 1 лютого.

Юля, з якими цілями виходила на старт?

Тренер мене вчить, що коли виходиш на старт, то не повинна ставити за ціль виграти, а повинна ставити за мету перебороти саму себе. Так і на тренуваннях, найголовніше, ставати кращою, ніж була вчора і це, в свою чергу, автоматично приведе на новий рівень. Треба викладатись настільки, щоб дійсно до того результату, який ти показав, ніхто не міг наблизитись. Саме це і дає тобі перше місце, перемогу, золото, а не те, що ти ставиш для себе за будь-яку ціну бути першим. Повинно бути самовдосконалення обов’язково.

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів

Це твоя перша перемога на дистанції 2000 метрів з перешкодами? 

Так, це моя дебютна перемога на дистанції з перешкодами. Я виходила бігти, але не плануючи добігати, точніше планувала перше коло точно добігти, так як колоди починаються з другого, а далі вже планувала дивитися по ситуації. План був наступний, якщо відчую, що перші 3 колоди «пригаю козлом», то відразу сходжу… 

Тобто по техніці все вдалось?

…біжу і відчуваю, що техніка не ідеальна, але бігти можна! 
Далі розумію, що до фінішу лишилося 6 колод (у мене відлік був не по колах, а по колодах), то думаю, що добігти сил повинно вистачити!
Далі лишається 200 метрів, тобто 2 колоди, просто біжу як біжиться. І тут останні 100 метрів, думаю: «а чому б не набігти, хоча б постараюся, а далі хай буде що буде». І ось вже остання колода, ми  з Ярославою до неї наблизилися одночасно, але я розуміла, що швидкість приблизно однакова, тож виграє той, хто краще подолає колоду. А ще я ж то знаю, у мене техніка точно шкутильгає, але розбігаюся і думаю: «ну впаду, то впаду!». І оп – фінішна пряма, і я розумію, що я перша!

Як ти прийшла до “стипля”? І які твої плани, якщо не секрет?

Ще на “Різвяних стартах”, коли бігла “стипль” зрозуміла, що ця дистанція мені ніби кинула виклик. Буду відвертою, я недооцінювала цю дистанцію, думала вона не потребує такого філігранного відношення, але зрозуміла, що її потрібно відточувати з ювелірною майстерністю. Хочу, щоб глядачі дійсно захоплювались моїм бігом. Так як тренер Андрій Володимирович є рекордсменом на цій дистанції, мені здається, йому буде приємно бачити мене в лідерах саме в цій дисципліні. Я зрозуміла, що 50% успіху – це віра в тренера. На зиму ми конкретних цілей не ставили, основні цілі на літо. Влітку буде п’ятірка. Також з тренером обговорювали, що в цьому році будемо стартувати навіть половинку, дистанції всі до половинки теж спробуємо.

Які відчуття були після фінішу 2000 з перешкодами?

Я не знала кому дякувати, чи Богу чи тренеру! Однозначно, сьогоднішня перемога, це 95% заслуга тренера! Мені лишалося просто вийти на доріжку і добігти.


В другий змагальний день Командного ЧУ Юлія додала до свого активу і перемогу на дистанції 3000 метрів з особистим рекордом 9:30,54

Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів
Досягнення не мають бар'єрів