З 5 січня по 9 січня за ініціативи Dynafit Україна та Ультра Чат UA було проведено конкурс УКРАЇНСЬКА ТРЕЙЛОВА ПРЕМІЯ 2019 для визначення найкращих українських трейлраннерів у 2019 році. Конкурс проводився у 8 номінаціях:

• Кращий спортсмен в категорії Short
  • Краща спортсменка в категорії Ultra
  • Кращий спортсмен в категорії Ultra

Ось, що каже Сергій Дусь, засновник Ультра Чат UA про особливості методології підрахунку голосів:
“Як правило в таких опитуваннях публічність/популярність людини грає більшу роль ніж її досягнення. Також присутня можливість маніпулювати голосуванням – голосуючи тактично чи повторно. Цього можна більш-менш уникнути давши проголосувати малій кількості дбайливо відібраних людей, так званих “експертів” (методологія американської премії Ultrarunner of the Year). Звичайно ж ідеальну методологію підібрати неможливо, але ми вирішили зробити цю премію більш відкритою, і тому тут голосували як експерти, так і всі охочі з вкладом у фінальну оцінку 50%/50%. Наприклад, якщо в категорії 100 загальних голосів і 10 голосів експертів, 1 голос експерта = 10 загальних.№

Сергій також зазначає:
“Серед експертів не було жодного номінанта. Експертами були трейлраннери з досвідом на ультра та коротких трейлових дистанціях, легенди українського трейлу, волонтери, організатори, з різних куточків України та поза її межами, блогери, представники бігових клубів та засновники бігових кемпів.

У відкритому голосуванні місцями траплялися очевидні маніпуляції – такі от як голосування тільки за одного номінанта в одній з 8 категорій, повторно кожну хвилину і т.д. Де це було очевидно ми видалили ці маніпуляції і вони не вплинули на фінальний результат.”

НАЙКРАЩИЙ АБСОЛЮТНИЙ РЕЗУЛЬТАТ: ЖІНКИ

В цій категорії найкращим обирали окремий виступ номінанта за 2019 рік, тому один номінант міг мати більше ніж одну номінацію (тобто: 1 номінація = 1 виступ, якщо номінували два рейси = дві окремі номінації).

Перемогу здобула Дарія Боднар за 3 місце на 100 miles of Istria (160км, +6539м). Про виступ Дарії на 100-мильнику в Істрії можна почитати у публікації: “Бронза” Даші Боднар на 100 miles of Istria.

НАЙКРАЩИЙ АБСОЛЮТНИЙ РЕЗУЛЬТАТ: ЧОЛОВІКИ

У чоловіків найкращим абсолютним результатом експерти та учасники голосування визначили виступ Сергія Сапіги на культовому Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB), (171км, +10000м), де Сергій посів 63 місце та 17 у віковій категорії.
Про враження Сергія після виступу на UTMB-2019 можна почитати у статті: RaceRew #5 UTMB 2019: враження учасників з України (частина 3).

ПРОРИВ РОКУ: ЖІНКИ

В цій номінації було найбільше номінанток, втім зі значним відривом перемогла Поліна Захарова, яка в 2019 році перемогла на Ice Trail (50км, +1210м), Burning Heads (46,9км, +900м), Chornohora Sky Marathon (60км, +3000м) та фінішувала 4-ою (3 місце у віковій категорії) на Madeira Island Ultra-Trail (MIUT) (85км, +4700м).

Ми робили інтерв’ю з Поліною (Поліна Захарова: трейл – це завжди правда), а також писали про її виступ на Мадейрі (Дебют Поліни Захарової на MIUT: 50 миль й тисячі сходинок до бронзи).

ПРОРИВ РОКУ: ЧОЛОВІКИ

У щільній конкуренції з незначним відривом переміг Олександр Скороход з виступами на Tengri Ultra (36км, +450м) – 4 місце (2 місце у віковій кат.); Chornohora Sky Marathon (60км, +3000м) – 2 місце; Salomon Cappadocia Ultra-Trail (119,8км, +3730м) – 4 місце (3 місце у віковій кат.).

Інтерв’ю з Олександром можна послухати на Ультра Чат UA – Епізод 5.

1. Олександр Скороход – 250 балів
2. Андрій Лисенко – 242 бали
3. Василь Струк – 163 бали
4. Анатолій Новак – 95 балів

КРАЩА СПОРТСМЕНКА В КАТЕГОРІЇ SHORT

На коротких трейлових дистанціях (до 42км, включно), найкращою обрали Юлію Тарасову, яка перемогла на Chornohora Sky Race (23км, +1270м) – 1 місце (10 місце в абсолюті) й посіла на Zermatt Marathon (42км, +1950м) – 8 місце.

1. Юлія Тарасова – 362 балів
2. Софія Порохнавець – 235 балів
3. Юлія Цюрік – 148 балів

КРАЩИЙ СПОРТСМЕН В КАТЕГОРІЇ SHORT

У чоловіків звання кращого атлета на коротких дистанціях отримав Сергій Попов з результатами: Salomon Cappadocia Short Trail (38км, +1120м) – 1 місце, Zermatt Marathon (42км, +1950м) – 5 місце.

1. Сергій Попов – 391 бал
2. Олександр Ченікало – 289 балів
3. Володимир Ханас – 87 балів
4. Богдан Добранський – 35 балів

КРАЩА СПОРТСМЕНКА В КАТЕГОРІЇ ULTRA

Кращою атлеткою в категорії ULTRA стала Дарія Боднар, з результатами 100 miles of Istria (160км, +6539м, старт серії Ultra-Trail World Tour) – 3 місце, а також 100 Букомиль (182км, +10200м) – 1 місце (3 місце абс. (!)).